تبلیغات

تبلیغات

باتری لیتیومی ضد انفجار توسط مهندسان ساخته شد!

Lithium-ion-battery-created

همه ما به خوبی به یاد داریم که با منفجر شدن باتری گوشی سامسونگ گلکسی نوت 7 باعث شد که یک تاثیر و نگاه بدی از خود برای ما و کاربرانش بگذارد ، اما بسیاری از دستگاه هایی که بر روی باتری های لیتیوم یونی تکیه می کنند سهم خود را از حوادث قابل اشتعال داشته اند. همانطور که طبق آمار مشخص است و شده است ، افنجار و ترکیدن یکی از ویژگی های خطرناک باتری لیتیومی است. اغلب با مشکلات جداسازی پلی اتیلن نفوذ پذیر ایجاد می شود که کاتد باتری و اجزای آن هستند را جدا می کند.

 

باتری لیتیومی ضد انفجار!

 

اما حالا تحقیقاتی جدید که توسط دانشگاه Michigan منتشر شده است توانسته اند مشکل خطر باتری لیتیومی را برطرف کنند ، باتری لیتیومی که حداقل نسبت به قبل امکان انفجار کمتری دارد. با این حال ، با چنین موضوعی باعث شده است دو برابر میزان تولید سلول های باتری لیتیومی و بدون هیچ گونه فضای بیشتری مورد استفاده و مصرف شود.

 

جف ساکاماتو : ” ما موفق به یک رویکرد موثر برای ایجاد یک تکنولوژی باتری جدید که از الکترولیت سرامیک جامد به جای مایع استفاده کرده است شده ایم ” ، استادیار مهندسی مکانیک در دانشگاه میشیگان در رابطه با باتری لیتیومی می گوید : ” این سرامیک به علت ثبات آن در برابر فلز لیتیوم و هدایت الکتریکی در دمای اتاق منحصر به فرد است. این دو ویژگی باعث استفاده از آنُد آندرتیک های فلزی می شود که می تواند چگالی انرژی را نسبت به فناوری لیتیوم یون دو برابر کند. با نگاهی تاریخی ، می بینیم که عملکرد باتری لیتیومی در طی دو دهه گذشته چند درصد افزایش یافته است. علاوه بر این ، عملکرد باتری لیتیومی در حدود 600 وات ساعت در لیتر است. با این وجود این باتری بطور 100 درصد بهبود تراکم انرژی را ممکن می سازد. ”

 

در تست هایی که انجام شده است ، الکترولیت سرامیکی پس از دوره طولانی مدت نشان دهنده عدم تخریب آن ها است ، مشکلاتی که در نهایت می توانند باتری های معمولی لیتیوم یون را از بین ببرند. این فناوری همچنین می تواند زمان شارژ سریعتری را به بار آورد.

 

باتری لیتیومی

 

اما آیا واقعا این می تواند با خطر انفجار باتری ها تمام شود؟ ساکاموتو در حالی که ممکن است تفاوت “چشمگیر” ایجاد کند ، اشاره به این کرد که تحقیقات بیشتری باید انجام شود. ” الکترولیت سرامیکی ما در دمای 1000 درجه سانتیگراد ساخته شده است ” ، او همچنین ادامه داد ” با این حال چنین باتری ای قابل انفجار و احتراق نیست ، ممکن است واکنش پذیر باشد اما قابل اشتعال نیست. ما آزمایش هایی را برای اندازه گیری ایمنی باتری های لیتیوم فلزی انجام می دهیم و به جرعت می توانیم بگوییم که فلز لیتیوم نیز ممکن است خطرات ایمنی را ایجاد کند.”

همچنین بخوانید  اپل در حال توسعه CarKay در iOS14 به جای کِی لس ماشین های BMW است

 

مرحله بعدی تحقیقاتی که قرار است انجام شود شامل توسعه یک فرآیند تولید می شود. به این منظور که تا اواخر ماه جولای سال 2019 بتوان آن را کمی کمتر از یک سال نشان داد و کمتر از یک سال بتوان این نتیجه را نهایی کرد. ساکاماتو می گوید : ” ما امیدواریم که تا آن زمان یک فرآیند مقدماتی داشته باشیم. اما هنوز برای ما چالش های زیادی وجود دارد ، ما در حال پیشرفت و فراگیری فراوان هستیم. “

منبع :
DIGITALTRENDS

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *