تبلیغات

تبلیغات

چگونه درایور کارت گرافیک ویندوز 10 را ریستارت کنیم ؟ (با شورتکات)

HotKey_Win10_Graphic_Driver_TechTip

در ویندوز شاهد یک کلید میانبر مخفی یا کمتر شناخته شده هستیم که توسط آن درایور های گرافیک نصب شده روی ویندوز ری استارت (Restart) خواهند شد. حتی اگر صفحه ی ویندوز فریز یا قفل (هنگ) کند با زدن این کلید میانبر می توانید از شر فریز شدن خلاص شوید (قبل از ری استارت کردن سیستم از این کلید میانبر استفاده کنید).

این کلید ترکیبی ( کلید میانبر ) نقش ری استارت کردن (راه اندازی مجدد) درایور کارت گرافیک در ویندوز های 10 و 8 را دارد ، متاسفانه هیچ کلید میانبری در ویندوز 7 برای ری استارت کردن درایور کارت گرافیک وجود ندارد.

ریستارت درایور کارت گرافیک با میانبر در ویندوز

برای ری استارت کردن درایور کارت گرافیک ، کافیست از روی کیبورد کلید های Win+Ctrl+Shift+B با یکدیگیر بفشارید.

خواهید دید که با فشردن کلید های گفته شده صفحه ویندوز (مانیتور) شما برای کسری از ثانیه سیاه و دوباره به حالت عادی باز خواهد گشت که شامل صدای بیپ (Beep) هم خواهد بود. بعد از فشردن کلید میانبر گفته همه چیز سرجای خود برگشته و مانند قبل خواهد شد و تغییر ایجاد نخواهد شد. تمامی برنامه های باز ، همانطور که هستند می مانند و بسته نخواهند شد.

حتی در زمان بازی کردن شما می توانید از این کلید میانبر استفاده کنید. اگر بازی شما فریز شده باشد با استفاده از این کلید میانبر می توانید بازی را از حالت فریز در آورید.

این کلید میانبر که بخشی از ویندوز 10 حساب می شود ، می تواند درایورهای گرافیک NVIDIA ، AMD و Intel را ری استارت کند. در هر صورت از هر کارت گرافیکی که استفاده کنید این کلید میانبر می تواند کارش را به خوبی انجام دهد.

چگونه از حالت فریز شدن ویندوز خارج شویم؟

بطور کلی هیچ ضمانتی در همه ی سیستم ها وجود ندارد که توسط این کلید میانبر بتوانید فریز را از بین ببرید. با اینحال اگر سیستم شما به دلایل سخت افزاری یا درایور نصب شده فریز شود کلید میانبری که گفته شده ممکن است مشکل شما را حل کند

همچنین کلید میانبر گفته شده می تواند فریز شدن در بازی های 3 بعدی را برطرف کند ، و یا می توانید به حالی برگردد که بتوانید به راحتی از ویندوز خود استفاده کنید.

ویندوز 10 ، از کارت گرافیک سیستم شما برای سرعت بخشیدن به حرکات و عمل هایی که در آن انجام می دهید استفاده می کند حتی بعضی از مرورگرهای جدید و بروز از این ویژگی برخوردار هستند که برای افزایش سرعت در لود کردن صفحه ی اینترنتی مورد نظر استفاده می شود.

همچنین بخوانید  تغییر نام پرینتر ، چاپگر در ویندوز های 10 ، 8 و 7

کلید میانبر ویندوز برای جلوگیری از فریز شدن

اگر شما یک صفحه ی سیاه مشاهده می کنید و یا در حال بازی کردن صفحه فریز می شود بعد از اینکه از کلید میانبر گفته شده برای ری استارت کردن درایور گرافیک خود استفاده کردید کلید های Ctrl+Alt+Delete را از روی کیبورد باهم فشرده تا گزینه های مربوطه نمایش داده شوند. همچنین با زدن کلید های Ctrl+Shift+Esc مستقیم وارد Task Manager ویندوز شوید و از آن جا برنامه ای که فریز شده است را ببندید و یا با زدن کلید های Alt+Tab یا Win+Tab بین برنامه های باز شده ی ویندوز جابجا شوید.

اگر با امتحان کردن کلید های بالا ویندوز شما عکس العملی نشان نداد در نهایت شما باید از خاموش کردن سخت افزاری ویندوز استفاده کنید. برای اینکار دکمه ی پاور (خاموش/روشن) کیس یا لپ تاپ خود را برای 10 ثانیه نگه داشته تا ویندوز بطور کامل خاموش شود. چند لحظه صبر کرده و دوباره سیستم خود را روشن کنید.

همچنین اگر صفحه ی آبی مرگ را مشاهده کردید باید بگوییم که کلید میانبر گفته شده برای ری استارت درایور جوابگو نیست ، بلکه در این مواقع سیستم عامل شما یعنی ویندوز بطور کلی کرش کرده و دچار مشکل غیرعادی شده است که برای رفع این مشکل تنها می توانید با ری استارت کردن سیستم بصورت سخت افزاری مشکل را حل کنید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *