تبلیغات

تبلیغات

چگونه در سیستم پینگ بگیریم ؟ آموزش پینگ گرفتن در ویندوز ، لینوکس ، مک

Ping_Any_Device_TechTip

اگر از دسته کسانی باشید که علاقه ی زیادی به تکنولوژی یا IT داشته باشد ، به احتمال زیاد کلمه ی “Ping” به گوشتان خورده و یا آن را جایی دیده اید. پینگ گرفتن یک کامپیوتر یا یک وبسایت می تواند کاربرد های زیادی داشته باشد ، یکی از این کاربرد ها بدست آوردن سرعت ارتباط و یا آنلاین بودن است.

ممکن است پیچیده به نظر برسد ، اما اینطور نیست و شما به راحتی می توانید پینگ بگیرید. هر فردی می توانید بدون داشتن دانش برنامه نویسی یا مهارت های هکری پینگ مورد نظر خود را به مقصدی بفرستد. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور پینگ یک کامیپوتر یا یک وبسایت را بگیریم؟ با ما همراه باشید.

آموزش پینگ گرفتن در ویندوز برای مشاهده سرعت اینترنت

در ویندوز ، مک و لینوکس شما می بایست برای پینگ گرفتن از خط فرمان استفاده کنید. در ویندوز باید از CMD ، ما در سیستم عامل مک و لینوکس باید از Terminal استفاده کنید. بعد از اینکه وارد محیط خط فرمان شدید می توانید یکی از دستور های زیر را برای پینگ گرفتن کامپیوتر یا وبسایت استفاده کنید.

ping [Address Website Mored Nazar]
ping [IP Address Computer]

حال اگر بخواهید پینگ وبسایت مورد نظری را بگیرید باید از کد اول استفاده کنید ، برای مثال در محیط خط فرمان باید کد زیر را بنویسید :

Ping Techtip.ir

در نهایت اینتر را زده تا نتیجه را دریافت کنید.

اگر می خواهید پینگ یک کامپیوتر را بگیرید ابتدا باید آدرس آیپی آن را بدست آورده و توسط دستور دوم پینگ کامپیوتر را بگیریم ، مثال :

Ping 192.168.20.34

با زدن اینتر پینگ کامیپوتر گرفته می شود.

خواهید دید که در هر دو دستور بعد از چنبار ارسال و دریافت پینگ گرفتن پایان می یابد ، این ویژگی در لینوکس وجود ندارد و بصورت پیاپی پینگ می گیرد ، اگر می خواهید از این روش هم در ویندوز استفاده کنید باید قبل از آدرس یا آدرس آیپی عبارت -t را قرار دهید ، بعنوان مثال :

Ping -t TechTip.ir

با اینکار شما بصورت پیاپی از وبسایت مورد نظر پینگ گرفته و پایان نمی یابد.

آشنایی با برخی از کلمات بعد از پینگ گرفتن در خط فرمان

بعد از اینکه پینگ بگیرید خواهید دید که یک سری اطلاعات کوتاه به شما نمایش داده خواهد شد که بصورت زیر است :

  • Time : مقدار زمانی که پینگ به مقصد فرستاده شده و دوباره برگشت داده شده.
  • TTL : جهت آگاه شدن از برقراری ارتباط صحیح با گره های مختلف به کار می رود.
  • Packets : پکت هایی که ارسال و دریافت می شود. تعداد ارسال و دریافت باید برابر باشد.
  • Round-Trip Time : مینیموم ، ماکسیموم و میانگین نشان دهنده ی زمانی است که صرف پینگ می شود. اگر این 3 عدد از یکدیگر تفاوت زیادی داشته باشد بدان معناست که اینترنت شما ضعیف است.
همچنین بخوانید  نحوه رفع خطای 0x800736cc در ویندوز 11

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *