تبلیغات

تبلیغات

چگونه پیغام “Is running in the Background” در اندروید اورئو غیرفعال کنیم؟

app run

اگر شما از دسته افرادی هستید که گوشی های گوگل و پیکسل را دارید ، خواهید دید که در بخش اعلانات نام برنامه ای که در حال اجرا نمایش داده می شود. با وجود مفید بودن این ویژگی گاهی اوقات آزار دهنده به نظر می رسد. خوش بختانه شما می توانید تنها با نصب یک برنامه این بخش را غیرفعال کرده و دیگر مشاهده نکنید. برای چگونگی و انجام این تنظیمات با تک تیپ همراه باشید.

چرا چنین چیزی در بخش اعلانات وجود دارد؟

در کل ، نسخه های قبل از 8 چنین چیزی در بخش اعلانات نداشتند که بخواهیم از وجود برنامه های درحال اجرا باخبر شویم ، همانطور که می دانید وجود هرچه بیشتر برنامه های درحال اجرا باعث می شود که باتری شما عمر خود را زودتر از دست بدهد و دیگر مانند قبل کار نکند.

در اندروید 8 در نهایت گوگل به کاربران خود اجازه داده است که برنامه های درحال اجرا را در بخش اعلانات مشاهده کنند و در صورت نیاز آن ها را ببندند. پس اگر یک برنامه در حال اجرا باشد و از باتری گوشی شما استفاده می کند ، می توانید از وجود آن باخبر شوید.

*نکته : برنامه هایی وجود دارد که ممکن است در هنگام استفاده بطور مداوم در حال اجرا باشند ، مانند یک فیلترشکن که اگر شما آن را مسدود کنید نمی توانید از آن استفاده ببرید.

چرا ما باید پیغام “Is running in the Background” را غیرفعال کنیم؟

صادقانه بگوییم ، بیشتر ما از وجود اعلانات ضروری بطور مداوم متنفر هستیم و دوست نداریم اعلانی را مشاهده کنیم حتی اگر کاربردی باشد !
مانند پیغام نمایش برنامه های در حال اجرا. پس اگر شما هم از این دسته هستید که نمی خواهید اعلانی را مشاهده کنید باید تنها یک برنامه
را نصب کرده و آن را غیرفعال کنید. با غیرفعال کردن این قابلیت مشکلی در عملکرد گوشی شما پیش نخواهد آمد.

چگونه پیغام “Is running in the Background”  را غیرفعال کنیم؟

همانطور که می دانید بطور عادی در خود اندروید اورئو نمی توانید این بخش را غیرفعال کنید ، اما برنامه ای وجو دارد که بدون نیاز به روت کردن می توانید اعلان مورد نظر را غیرفعال کنید. نام این برنامه “Hide ‘running in the background’ Notification” می باشد که با یک آیکون سفید و مشکی ساخته شده است. حالا برنامه را دانلود و نصب کنید.

شروع کار با برنامه Hide ‘running in the background’ Notification و غیرفعال کردن اعلان مورد نظر

اولین کاری که بعد از وارد شدن به برنامه باید بکنید دادن مجوز و دسترسی برنامه به اعلانات می باشد ، ” کار سختی نیست نگران نباشید به راحتی می توانید انجام دهید“.

همچنین بخوانید  آموزش تصویری پاک‌سازی خودکار سطل زباله در ویندوز 10

برای اینکار باید در قسمت برنامه هایی که مجوز دسترسی به اعلانات را دارند برنامه ای را که نصب کرده اید را انتخاب کنید.

در اینجا باید روی “Allow” کلیک کنید تا تایید ، نهایی شود و برنامه به اعلانات دسترسی پیدا کند.

تمام! دیگر خبری از “Is running in the Background” نیست. *نکته : اگر می خواهید دوباره به حالت قبل برگردید کافیست برنامه مورد نظر را پاک کنید.

موفق باشید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *