تبلیغات

تبلیغات

بالابردن امنیت اکانت اینستاگرام و جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

Sec Insta

در حال حاظر اینستاگرام یکی از پرطرف دار ترین شبکه های اجتماعی جهان است و امنیت اکانت اینستاگرام به یکی از فاکتور های مهم تبدیل شده است. اما چگونه افزایش امنیت اکانت اینستاگرام خود را انجام دهیم؟ با تک تیپ همراه باشید.

کسی به اکانت اینستاگرام شما دسترسی دارد؟

اگر فکر می کنید حساب شما هک شده است یا کسی داخل اکانت اینستاگرام شما است و شما هنوز هم می توانید وارد شوید ، در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای حفظ امنیت حساب اینستاگرام خود انجام دهید:

 • پسورد اینستاگام خود را تغییر دهید (اگر پسورد خود را نمی دانید مقاله بازیابی پسورد اینستاگرام را مشاهده کنید).
 • دسترسی اکانت به هر برنامه مشکوک جانبی را لغو کنید(مانند فالور بگیر).
 • تایید هویت دو مرحله را برای امنیت بیشتر اینستاگرام فعال کنید.

ما به برخی از این موارد در ادامه زیر خواهیم پرداخت . در ضمن ، 5 نکته برای جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام شما در ادامه آماده شده است:

نکات افزایش امنیت اکانت اینستاگرام

تنظیماتی وجود دارد که می توانید آنها را کنترل کنید تا امنیت اکانت اینستاگرام خود را افزایش داده تا هک شدن اکانت اینستاگرام جلوگیری کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ کس وارد حساب شما نمی شود. در ادامه نحوه ایمن سازی حساب اینستاگرام شما آورده شده است.

 • انتخاب یک رمز قوی
 • فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای
 • افزایش امنیت ایمیل اکانت اینستاگرام
 • حذف دسترسی برنامه جانبی (مانند فالور بگیر)
 • افزایش حریم خصوصی اکانت اینستاگرام

1. انتخاب یک رمز قوی

مهمترین نکته افزایش امنیت اکانت اینستاگرام ، انتخاب یک رمز مطمئن برای اکانت اینستاگرام است.

یکی از متداول ترین شیوه های ورود هکرها به حساب ، حدس زدن رمزهای عبور یا استفاده از رمزهای عبور قدیمی است (پیشنهاد می کنم مقاله ساخت رمز قوی را مشاهده کنید). بنابراین اهمیت یک رمزعبور قوی و پیچیده زیاد است.

اینستاگرام برای انتخاب یک رمز قوی استفاده از “ترکیبی از حداقل شش عدد ، حروف و علائم نگارشی” را توصیه می کند ، اکثر کارشناسان امنیتی حداقل طول رمز را 8 کاراکتر پیشنهاد می کنند.

همچنین باید حداقل یک یا دو بار در سال طبق گفته اکثر متخصصان ، پسورد اینستاگرام خود را به روز کنید.

2. فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام

اگر نگران این هستید که کسی پسورد اکانت اینستاگرام شما را میداند و بدون اجازه شما وارد اکانت شما شود، فعال کردن تأیید هویت دو مراحله ای یا 2FA ضروری است. بعد از وارد کردن رمز عبور ، با استفاده از فرم دوم تأیید اعتبار ، هکر نمی تواند بدون دسترسی فیزیکی به دستگاه متصل شده شما ، حتی اگر رمز عبور شما را داشته باشد ، به حساب شما دسترسی پیدا کند.

همچنین بخوانید  تغییر رنگ پوشه ها در سیستم عامل و لپ تاپ های مک چگونه است؟

برای تنظیم تایید هویت در مرحله ای ، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به پروفایل خود بروید و روی [آیکون سه خط] ضربه بزنید.
 • منوی [ تنظیمات Settings ] را انتخاب کنید،
 • بر روی بخش [Security] ضربه بزنید،
 • گزینه [Authentication Two-Factor] را انتخاب کنید .

سپس می توانید تایید هویت دومرحله ای یا 2FA را از طریق پیام متنی یا یک برنامه تأیید هویت مستقل مانند Google Authenticator تنظیم کنید.

فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام

اگر تلفن شما دارای مشکلات اتصال است و نمی تواند کد امنیتی پیامکی را دریافت کند ، می توانید از کدهای ریکاوری وارد اکانت شوید. به تنظیمات اینستاگرام بروید و بخش [امنیت یا Security] را انتخاب کنید سپس گزینه [Two-Factor Authentication] و گزینه [Recovery Codes] را انتخاب کنید تا کدهای بازیابی برای شما نمایش داده شود.

3. مطمئن شوید که ایمیل اکانت اینستاگرام شما امن است

ایمیل شما تقریباً مانند دروازه ورود به حساب های آنلاین شما است ، اگر شخصی به ایمیل شما دسترسی داشته باشد ، تقریباً به همه موارد حساب هایی که از ایمیل خود استفاده کرده اید نیز دسترسی دارد ، بنابراین مطمئن شوید که امن باشد.

بیشتر ارائه دهندگان ایمیل دارای سیستم هایی هستند که تلاش های ورود به سیستم را ناخواسته مسدود کرده و اقدامات امنیتی مانند رمزگذاری ایمیل و تأیید هویت دو مرحله را ارائه می دهند. اگر واقعاً می خواهید اکانت اینستاگرام خود را ایمن نگه دارید ، باید اطمینان حاصل کنید که حساب ایمیل شما به همان اندازه ایمن است.

4. لغو دسترسی برنامه های جانبی

4. لغو دسترسی برنامه های جابی

بسیاری از برنامه های شخص جانبی برای ارائه قابلیت های اضافی در سراسر وب به حساب اینستاگرام وصل می شوند ، اما پیگیری اینکه چه برنامه هایی به حساب کاربری خود وصل کرده اید ، آسان است.

 • ابتدا به تنظیمات اینستاگرام بروید،
 • به بخش [Security] مراجعه کنید،
 • سپس گزینه [Apps and Websites] را انتخاب کنید.

جایی که می توانید برنامه های مجاز و فعال را منقضی کنید ، سپس به سرویس های مورد نظر خود دسترسی پیدا کرده و دسترسی را لغو کنید. برای دسترسی به منوی تنظیمات از وب ، روی [آیکون چرخ دنده] کلیک کنید و بر روی گزینه [Authorized Apps] کلیک کنید.

5. نکات امنیتی اضافی اکانت اینستاگرام

در حالی که نکات فوق برای امنیت حساب اینستاگرام شما کافی است ، در اینجا چند روش دیگر برای افزایش امنیت اکانت اینستاگرام وجود دارد:

اولین نکته این است که هر وقت از یک سیستم یا تلفن دیگر برای ورود به حساب اینستاگرام خود استفاده می کنید ، از اینستاگرام خود خارج شوید. و اگر از طریق سیستم عمومی وارد اینستاگرام شدید ، حتماً تیک گزینه [به خاطر بسپار یا Remember Me] را غیرفعال کنید .

همچنین بخوانید  نحوه بستن اجباری برنامه ها در آیفون و آیپد

دوم این است که هرگز رمز اکانت خود را به کسی که نمی شناسید یا اعتماد ندارید ، ندهید. این کاملاً واضح است ، اما یکی از متداول ترین راه هایی که هکرها به حساب افراد دسترسی پیدا می کنند ، از طریق “فیشینگ” است.

چگونگی کار حملات فیشینگ : هکرها ایمیلی را برای شما ارسال می کنند که حاوی لینک به صفحه ورود جعلی اینستاگرام است. وقتی با ایمیل و رمز ورود خود وارد می شوید ، اطلاعات شما را دریافت می کنند.

برای جلوگیری از وقوع این اتفاق برای شما ، مطمئن شوید که قابلت تأیید هویت دو مراحله را فعال کرده اید و همیشه ایمیل های دریافت شده را بررسی کنید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *