تبلیغات

تبلیغات

تولید محتوای حقوقی چیست؟

mohtava-hoghoghi

وکلا و کسانی که در حوزه حقوقی و قضایی مشغول به کار هستند، به اهمیت حضور در فضای دیجیتال پی برده اند. این مشاغل هم مانند تمام مشاغل دیگر نیاز به مشتری های جدیدی دارند که اینترنت این فضا را در اختیارشان قرار می دهد تا بتوانند مشتری های جدیدی جذب کنند. البته همچنان این موضوع جای کار دارد. فضای رقابتی در این حیطه زیاد بالا نیست و کمی بالا بردن خلاقیت و تولید محتوای حقوقی مناسب، به رشد کار این مشاغل کمک می کند. البته تولید محتوای حقوقی جزو دسته تولید محتوای متنی تخصصی قرار می گیرد، به همین دلیل رقابت کمتری هم دارد و در نتیجه نرخ بالاتری برای این تولید محتوا وجود دارد. به همین دلیل اگر خواهان تولید محتوای متنی در زمینه قضایی و حقوقی هستید این مورد می تواند انگیزه ای مضاعف برای شما ایجاد کند.

تولید محتوای حقوقی

تولید محتوای حقوقی شامل تولید هر نوع فرمی است که در مشاغل حقوقی مورد استفاده قرار می گیرد. این کار در دسته امور تخصصی قرار  دارد و باید با حساسیت و دقت بسیار بالایی انجام شود. حقوق دانان، قضات و قانون گذاران از این نوع تولید محتوا برای قوانین، بیان حقوق، وظایف و سایر تحلیل های قانونی استفاده می کنند. برخی از انواع مشاغل تولید محتوای حقوقی در این بخش قرار دارند:

خلاصه نویس ها. آنها در اسناد حقوقی مانند خلاصه وقایع و یادداشت ها می نویسند.

تحلیلگران حقوقی. وظایف آنها شامل جمع بندی قوانین پرونده، اخبار و تجزیه و تحلیل رویدادهای این حوزه است.

خبرنگاران حقوقی. این افراد اخبار مربوط به صنعت حقوقی را گزارش و تحلیل می کنند.

در باقی موارد، تولید محتوای حقوقی شکل فنی کمتری به خودش می گیرد. برای مثال:

نویسندگان مرتبط: این افراد مقالات کاملا مرتبط با قانون مقالات حقوقی را برای انتشارات بصورت آنلاین و آفلاین پست می کنند.

نویسندگان تولید محتوا : کارشناسان تولید محتوا ، محتوای قابل انتشار در اینترنت را برای شرکت های حقوقی، وب سایت های مرتبط با قانون و سایر نشریات آنلاین ارائه می دهند.

نویسندگان شرکتی : این افراد برای صنعت حقوقی در مقیاس گسترده می نویسند، دامنه نوشتن شان همه چیز را از انتشارات مطبوعاتی گرفته تا بروشورها, جزوات ارائه گزارش ها  و حتی مطالب دانشگاهی را شامل می شود.

تولید محتوای حقوقی

چگونه در این زمینه حقوقی تولید محتوا کنیم؟

برای تبدیل شدن به یک نویسنده تولید محتوای حقوقی، به صلاحیت های بیشتری نسبت به یک نویسنده محتوای کلی نیاز دارید. صرفا این که نویسنده خوبی باشید کافی نیست. حداقل لازم است که از اصطلاحات قانونی آگاهی داشته باشید. برای مشاغل فنی تر حتی ممکن است احتیاج به یک مدرک درسی هم در این زمینه داشته باشید. به طور کلی در این نوع نوشتار استانداردها بالا است و همین محتوای تخصصی باعث شده که عموما تولید محتوای حقوقی نرخ بالاتری داشته باشد.

همچنین بخوانید  کره‌­ی ثروت را با نون خوردم

اگر هیچ یک از این شرایط را ندارید و همچنان علاقه دارید که یک نویسنده در زمینه حقوق باشید، یک سری از همایش و کلاس ها به شما در این مورد کمک می کند. حتی می توانید محتوایی که کمتر تخصصی است و عمومیت دارد را انتخاب کنید و برای سایت هایی که نیاز به ترافیک و تولید محتوا دارند بنویسید.

و در رقابت سئو دیگر تولیدکنندگان محتوای حقوقی موفق باشید. خلاقیت و داشتن دقت در بیان موارد حقوقی بسیار اهمیت دارد. در واقع شما باید به گونه‌ای تولید محتوای حقوقی انجام دهید که برای مخاطب خودتان موارد را به خوبی و متناسب با ذهن و درک او توضیح دهید و آن را سردرگم نکنید. بسیاری از نویسندگان محتوای حقوقی متاسفانه سعی می‌کنند موارد حقوقی را به شکلی کاملاً تخصصی بیان کنند و طبیعتاً مواد قانونی که مرتبط با مطلب آنها می‌باشد برای بسیاری از مردم قابل درک نیست.

برای تولید محتوای حقوقی چه مهارتهایی را باید توسعه دهید ؟

برای تبدیل شدن به یک نویسنده حقوقی، شما باید مهارت های خاصی داشته باشید.

نیازی به گفتن نیست که شما باید به نوشتار ادبی و اداری تسلط داشته باشید. همچنین برای نوشتن محتواهای بین المللی باید انگلیسی را به خوبی بلد باشید و همچنین اصطلاحات قانونی را بدانید. در کل باید این مهارت را داشته باشید که مفاهیم پیچیده و قانونی را به محتویات قابل فهم تبدیل کنید.پ

شما به مهارتهای پژوهشی بالایی احتیاج دارید و باید بلد باشید که چطور به منابع دسترسی پیدا کرده و استناد کنید.

محتوای حقوقی باید بر اساس به روز ترین تغییرات حقوقی و قانون اساسی نوشته شود. محتوای حقوقی باید با لحنی عامه‌ پسند نوشته شود تا افراد بتوانند به راحتی آن را بفهمند. موضوع محتواهای حقوقی باید مناسب با رایج ترین مشکلات و تمامی سوالات مخاطبان انتخاب شود. محتواهای حقوقی باید دائماً در حالت به روز رسانی باشد. محتوای حقوقی هر کشور باید با قوانین همان کشور مطابقت داشته باشد .

در حقیقت بخش مهمی ‌از کار شما تحقیق کردن در مورد مسائل حقوقی است و باید در این زمینه به خوبی بتوانید اطلاعات طلایی و گفته نشده را پیدا کنید تا بتوانید دست به تولید محتوای حقوقی منحصر به فرد و یونیک بزنید. البته مهم خواست و تلاش شما است و اگر در این زمینه فعالیت جدی داشته باشید و تمام سختی‌ها را به جان بخرید مطمئن باشید خیلی زود تبدیل به یک نویسنده قوی می شوید.

تولید محتوای حقوقی

برای تولید محتوای حقوقی از کجا شروع کنیم؟

به معنای واقعی کلمه هزاران وب سایت وجود دارد که می توانید بخوانید تا در مورد تولید محتوای حقوقی به شما آموزش دهند. به وب سایت های موسسه حقوقی، سایت هایی که مشاوره حقوقی می دهند و پورتال های دولتی مراجعه کنید. برای شروع می توانید درگاه خدمات الکترونیک قضایی ایران را چک کنید. در این سایت ها می توانید با قوانین و احکام آشنا شوید، سایت هایی که فرم های آماده قانونی ارائه می دهند را ببینید و روزنامه های آنلاین پیدا کنید. خواندن مطالب حقوقی شروع آموزش شماست.

همچنین بخوانید  جادویی که کسب و کارم با ثروت من کرد

تا زمانی که به کارتان مطمئن نشدید دست از تلاش برندارید

اگر جایی مشغول به کار شدید هم سعی کنید خودتان را ارتقا بدهید. اگر فکر می کنید توانایی بالاتری دارید، به عنوان کسب تجربه به موضوع نگاه کنید. تبدیل شدن به یک نویسنده حقوقی تقریبا به معنی نویسنده تولید محتوا در بقیه مشاغل مربوطه است.

 

راز موفقیت تولید محتوای حقوقی با کیفیت چیست؟

مهمترین رازی که برای موفقیت در تولید محتوای حقوقی و هر کار دیگری وجود دارد تلاش شما تا آخرین لحظه است. شما حتی اگر سال ها در زمینه تولید محتوای حقوقی در انواع کارگاه تولید محتوا حقوقی مختلف کسب دانش کرده باشید نباید بگویید که من به دانش کافی و لازم در این زمینه رسیده ام و همواره باید سعی کنید اطلاعات خودتان را در این زمینه افزایش دهید. موارد مربوط به قوانین حقوقی و قضایی همواره به روز می‌شوند و شما باید همگام با آنها پیش بروید و هیچ گاه نباید از داشتن اطلاعاتی که تا امروز برای شما مفید بوده اند راضی شوید  و دست از تلاش بردارید.

تلاش و پشتکار داشته باشید

همچنین هیچ وقت نباید مغرور شوید که من توانسته ام در زمینه کاری خودم نسبت به بقیه نویسندگان و رقبای خودم بهترین باشم و همواره باید سعی کنید از سطحی که امروز در تولید محتوای حقوقی هستید بالا تر بروید و پیشرفت کنید. پیشنهاد می‌کنم در همین ابتدای راه نویسندگی و تولید محتوا از نویسندگان و تولیدکنندگان محتوای قدیمی‌ مشورت بگیرید.

تبلیغات