تبلیغات

چگونه پاورشل 7 را در ویندوز 10 نصب کنیم؟ نصب PowerShell 7 در ویندوز 10

Install-PowerShell-7-on-Windows-10

مایکروسافت پاورشل 7 را در 4 مارس 2020 عرضه شد . این آخرین بروزرسانی مهم پاورشل ، پوسته خط فرمان و cross-platform مایکروسافت است. در ادامه موارد جدیدی وجود دارد، و چگونه می توانید آن را در سیستم شخصی ویندوز نصب کنید.

ویژگی های جدید پاورشل 7

آخرین نسخه ، پاورشل 7 ، در نسخه قبلی پاورشل 6.1 ساخته شده است. این همچنان به پشتیبانی از استقرار کراس پلتفرم ادامه می دهد و تعدادی از ویژگی های جدید ، cmdlets و رفع اشکال را به آن اضافه می کند. برخی از ویژگی های جدید قابل توجه تر عبارتند از:

 • اپراتور سه گانه ” ؟ : “ : مانند یک عبارت if-other با مقایسه دو عبارات در برابر شرط عمل می کند تا ببیند که آیا این حقیقت است یا نادرست ، به عنوان مثال : فایل در مسیر … وجود دارد (؟) یا وجود ندارد (:) .

Test-Path “C:\Users” ? “exists” : “does not exist”

 • اپراتورهای زنجیره خط لوله “||” و “&&”: اگر خط لوله سمت چپ موفق شود ، اپراتور && خط لوله سمت راست را اجرا می کند. برعکس ، || در صورت عدم موفقیت خط لوله ، اپراتور فقط خط لوله راست را اجرا می کند.
 • دریافت خطا : یک نمایش خطای ساده و پویا برای بررسی آسان تر آخرین خطا در جلسه فعلی.
 • اعلان های خودکار نسخه جدید: وقتی نسخه جدید پاورشل در دسترس است ، به کاربران اطلاع دهید. به روزرسانی پیش فرض روزانه یک بار برای نسخه جدید بررسی می شود.

علاوه بر ویژگی های جدید ذکر شده در بالا ، مایکروسافت تعداد بیشماری cmdlet دیگر ، پیشرفت های تجربی را اضافه کرده و پاورشل 7 را به نسخه Long Term Servicing خود اضافه کرده است.

نحوه نصب پاورشل 7 در ویندوز با بسته MSI

پاورشل نسخه 7 برای ویندوز 10 ، مک و لینوکس موجود است. ما نحوه نصب پاورشل 7 در ویندوز 10 به شما نشان خواهیم داد.

اولین روشی که قصد داریم آن را آموزش دهیم از یک فایل MSI برای نصب پاورشل 7 در ویندوز 10 استفاده می کند. بسته های MSI تقریباً به طور یکسان با یک فایل EXE کار می کنند و به شما امکان می دهند یک برنامه را با استفاده از رابط کاربری گرافیکی نصب کنید.

این یک روش نصب است که فقط از فایل های لازم و اصلی مورد نیاز استفاده می کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که دوبار روی بسته کلیک کنید تا راه انداز اجرا شود.

توجه: پاورشل 7 در کنار پاور شل 5.1 که با ویندوز 10 همراه است نصب و راه اندازی می شود و جایگزین هسته پاورشل 6 می شود. در صورت نیاز به اجرای پاورشل 6 به صورت جانبی با پاورشل 7 ، باید آن را از طریق بسته ZIP نصب کنید.

همچنین بخوانید  قابلیت جدید گوگل کروم : نمایش تب ها به صورت کارت های شناور کروم

برای دانلود بسته ، مرورگر خود را اجرا کنیدو به صفحه توزیع های پاورشل در گیت هاب بروید. به قسمت Assets بروید و برای دانلود آن روی نسخه بسته MSI کلیک کنید.

نحوه نصب PowerShell 7 با بسته MSI

حتماً بسته مناسب را برای نسخه مناسب ویندوز ، نسخه x64 برای سیستم 64 بیت و نسخه x86 برای سیستم های 32 بیتی انتخاب کنید. اگر مطمئن نیستید از کدام نسخه استفاده می کنید ، مقاله تشخیص 32 بیتی یا 64 بیتی ویندوز را مشاهده کنید .

در صورت درخواست ، مکان فایل را برای دانلود انتخاب کنید و برای شروع دانلود ، روی گزینه ذخیره ” Save ” کلیک کنید. پس از اتمام دانلود ، به پوشه ای که فایل در آن قرار دارد بروید و روی آن دوبار کلیک کنید تا نصب را اجرا کنید.

نحوه نصب PowerShell 7 با بسته MSI

نحوه نصب پاور شل 7 در ویندوز 10 با cmd

تیم پاورشل همچنین فیلمنامه ای را که می توانید مستقیماً از پاورشل 7 استفاده کنید ، جمع کرده است. این یک cmdlet تک لایه است که راه انداز تنظیم را بطور خودکار دانلود و اجرا می کند. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که قطعه کد زیر را داخل آن بچسبانید و کلید Enter را بزنید.

ابتدا پاورشل را اجر کنید و دستور زیر را درون پنجره کپی و وارد کنید:

iex “& { $(irm https://aka.ms/install-powershell.ps1) } -UseMSI”

نحوه نصب پاور شل 7 در ویندوز با cmd
 • کلید Enter را فشار داده و PowerShell دستور را اجرا کرده و دانلود را شروع می کند.
 • وقتی راه انداز نصب اجرا شد ، روی گزینه ” Next ” کلیک کنید تا پاورشل 7 در ویندوز 10 را نصب کنید.
 • در صفحه بعدی ، یک پوشه نصب را انتخاب کنید و هنگامی که آماده ادامه هستید ، بر روی “Next” کلیک کنید.
نحوه نصب پاور شل 7 در ویندوز با cmd

در مرحله بعد ، تصمیم می گیرید کدام ویژگی اختیاری را برای نصب فعال کند. می توانید چهار گزینه زیر را فعال یا غیرفعال کنید:

 • Add PowerShell to Path Environment Variable : پاورشال را به متغیر محیط Windows Path اضافه می کند و به شما امکان می دهد PowerShell را از هر پوسته یا ترمینال دیگر تماس بگیرید.
 • Register Windows Event Logging Manifest : PowerShell را به Manifest Logging Event Windows اضافه می کند و به شما امکان می دهد وقایع را از یک نمونه پاورشل وارد کنید .
 • Enable PowerShell Remoting: امکان اجرای دستورات از راه دور را فعال می کند.
 • Add ‘Open here’ Context Menus to Explorer : گزینه ای را که زمانی که در داخل پس زمینه کلیک راست کلیک کنید که نمونه ای از PowerShell را در پوشه ای که کلیک می کنید باز می کند.
همچنین بخوانید  نحوه جلوگیری از اجرای خودکار منوی جستجو در ویندوز 11

بعد از انتخاب همه ویژگی های اختیاری مورد نظر ، روی گزینه ” Next ” کلیک کنید.

نحوه نصب پاور شل 7 در ویندوز با cmd

برای شروع نصب بر روی گزینه ” Install ” کلیک کنید. اعلان UAC ظاهر می شود و از مدیر سرپرست برای نصب بسته درخواست می کند. برای ادامه روی گزینه بله ” Yes ” کلیک کنید.

نحوه نصب پاور شل 7 در ویندوز با cmd

پس از اتمام راه انداز نصب ، برای خروج ، روی گزینه پایان ” finish ” کلیک کنید.

نحوه باز کردن پاورشل 7 در ویندوز 10

پس از اتمام نصب پاور شل 7 در ویندوز ، می توانید پاورشل 7 را از چند طریق باز کنید.

می توانید دستور ” pwsh “را در cmd یا Command Prompt تایپ کنید یا روی یک پوشه راست کلیک کرده و بر روی گزینه PowerShell 7 > Open here انتخاب کنید . با این حال ، یکی از ساده ترین روش ها باز کردن پاورشل 7 در ویندوز جستجو با استفاده از منوی استارت ویندوز است.

کلید ویندوز را فشار داده یا دکمه Start را بزنید ، عبارت “pwsh” را در قسمت جستجو تایپ کنید و وقتی PowerShell 7 در نتایج ظاهر می شود ، Enter یا “Open” را فشار دهید.

نحوه باز کردن پاورشل 7

می دانید که با جستجوی “PowerShell 7” در نوار عنوان پنجره ، از نسخه فعلی و به روز پاورشل استفاده می کنید.

نحوه باز کردن پاورشل 7
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *