چگونه دکمه یورو را در صفحه کلید کامپیوتر و لپ تاپ پیدا کنیم ؟

با توجه به اینکه یورو ارز اصلی در اکثر کشورهای اروپایی است ، بسیاری از ما باید بتوانیم به سرعت و به راحتی نماد یورو را در کیبورد لپ تاپ یا کامپیوتر  پیدا و تایپ کنیم.

€ علامت یورو است اما در برخی از صفحه کلید ها ، پیدا کردن آن مشکل است.

 

چرا نماد یورو در صفحه کلید من نیست؟

 

اکثر کیبوردهای کامپیوتر یا لپ تاپ ، نماد یورو را در کنار شماره 4 قرار دارد ، اما وقتی Shift + 4 را فشار می دهید فقط یک $ (دلار) تایپ می شود.

 

اگر می خواهید دکمه یورو کیبورد را پیدا کنید ، ما به شما نشان می دهیم که چگونه آن را پیدا کنید.

 


بیشتر بدانید :

کاربرد کلیدهای F1 تا F12 کیبورد


 

نماد یورو در کیبورد کجاست؟

 

اگر خوش شانس باشید ، صفحه کلید شما ممکن است یک کلید یورو اختصاصی داشته باشد. در صورت وجود ، نیازی به نگه داشتن دکمه های دیگر ندارید و فقط باید روی دکمه موردنظر ضربه بزنید تا نماد € ظاهر شود.

 

اگر صفحه کلید شما دکمه یورو اختصاصی ندارد باید آن را در یک کلید دیگر جستجو کنید. اکثر کیبوردها دارای نماد یورو در کلید 4 در بالای صفحه کلید شما هستند ، اما برخی از آن ها روی کلید 5 یا E هستند.

 

اگر  علامت € را در کلید 4 خود مشاهده می کنید اما نمی توانید از آن استفاده کنید ، باید از یکی از ترکیب های کلیدی زیر استفاده کنید.

 

  • دکمه Alt Gr و 4 را نگه دارید

 

  • دکمه Ctrl ، Alt و 4 را نگه دارید

 

اگر این مراحل را امتحان کرده اید و هنوز نمادی از یورو را نمی بینید ، به این معنی است که صفحه کلید شما دارای سمبل یورو در یک کلید متفاوت است. اگر می توانید علامت یورو را در کلیدی دیگر مشاهده کنید ، مراحل بالا را تکرار کنید اما در عوض با کلید جایگزین.

 

هنوز موفق به تایپ نماد یورو نشده اید؟ اگر صفحه کلید شما دارای پد عددی در سمت راست است (یا صفحه کلید لپ تاپ شما قفل شماره دارد) می توانید از کدهای Alt برای دریافت کاراکترهایی استفاده کنید که به طور عادی پیدا نمی کنید. Alt را نگه دارید و 0128 را تایپ کنید تا یک کلید یورو ظاهر شود.

 

و در آخر ، اگر می خواهید علامت یورو را در صفحه کلید Mac پیدا کنید ، Alt + Shift + 2 یا Alt + 2 را امتحان کنید.

 


پیشنهادی :