تبلیغات

تبلیغات

افزایش ماندگاری شارژ باتری گوشی‌هوشمند یا تبلت اندرویدی

battery android

راه های افزایش ماندگاری شارژ باتری گوشی

 

ماندگاری باتری یکی از مشکلات اصلی که هنگام کار کردن با دستگاه اندرویدی خود مواجه میشیم . تازه وقتی که گوشی که از آن استفاده میکنم ، ظرفیت باتری بالایی نداشته و مجبور باشیم در طول شبانه روز به شارژ وصل کنیم.

با تک تیپ همراه باشید تا ماندگاری شارژ باتری گوشی‌هوشمند یا تبلت اندرویدی خود را افزایش دهید .

 

شارژ بیشتر باتری با غیر فعال کردن ویژگی KEEP WIFI ON DURING SLEEP

 

شارژ بیشتر باتری با غیر فعال کردن ویژگی KEEP WIFI ON DURING SLEEP

 

این ویژگی طوری فعال هستش که همیشه وای فای شما در حالت اماده باشه و شارژ زیادی مصرف میکنه ،برای هم همین ما این گزینه رو غیر فعال میکنم .

به قسمت تنظیمات دستگاه بروید > بخش WiFi رو پیدا و انتخاب کنید > به تنظیمات وای فای از قسمت بالا سمت راست بروید > بخش KEEP WIFI ON DURING SLEEP را پیدا کنید و  گزینه Never را انتخاب کنید .

 

افزایش شارژ باتری با غیرفعال کردن پشتیبان‌گیری خودکار

افزایش شارژ باتری با غیرفعال کردن پشتیبان‌گیری خودکار
این ویژگی از اطاعاتی مانند مخاطبین و رمز وای فای نسخه پشتبیان میگیره تا در صورت نیاز ، استفاده کنید. برای غیر فعال کردن این ویژگی به قسمت تنظیمات دستگاه خود بروید و قسمت پشتیبانی یا Backup را پیدا و انتخاب کنید > بخش تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات من یا Backup my data رو کلیک کن و غیر فعال کنید .

 

طول عمر باتری بیشتر با استفاده از تصاویر تیره برای پس زمینه گوشی خود

 

یکی از راه های افزایش کارایی باتری در گوشی های تلفن ، استفاده کردن از پس زمینه یا والپیپر های تیره یا مشکی هست . مخصوصا شرکت هایی که در گوشی های هوشمندشان از صفحه نمایشی با فناوری AMOLED استفاده می کنند ، به این دلیل که این فناوری به جای استفاده از رنگ مشکی در پیکسل ها ، پیکس ها تیره را خاموش می کنند ، و این عمر باعث افزایش ماندگاری باتری تلفن ها می شود .

 

 

ماندگاری شارژ باتری بیشتر با غیرفعال کردن ویژگی مدیریت دستگاه اندرویدی

ماندگاری شارژ باتری بیشتر با غیرفعال کردن ویژگی مدیریت دستگاه اندرویدی

 

این ویژگی برای موقه ای که دستگاه شما به سرقت میره و شما میتونید اطلاعات خود را حذف یا رمز نگاری کنید، البته کار با این ویژگی خیلی سخته و افراد حرفه ای طرز کار با آن را بلد هستند . برای خاموش کردن این ویژگی به تنظیمات دستگا بروید > قسمت قفل صفحه و امنیت یا Lock screen & security
را پیدا و انتخاب کنید > بخش مدیرت دستگاه یا Device Administrator را پیدا و انتخاب کنید > گزینه های find my device و android device manager را غیر فعال کنید .

همچنین بخوانید  چگونه فایل آپدیت دانلود شده IOS را در گوشی های آیفون و آیپد پاک کنیم؟

 

افزایش ماندگار شارژ باتری با غیرفعال کردن قابلیت مکان‌یابی گوشی‌هوشمند برای

افزایش ماندگار شارژ باتری با غیرفعال کردن قابلیت مکان‌یابی گوشی‌هوشمند برای
کسانی که از نرم افزار Map در دستگاه اندروید خود استفاده میکنند حتما باید GPS دستگاه خود را فعال کنند و در صورت لازم نبودن خاموش کنید.

ابتدا به تنظیمات دستگاه خود برید > قسمت موقعیت یا Location رو پیدا و انتخاب کنید > در اینجا میتوانید فعال و غیر فعال کنید .

 

غیرفعال کردن ویژگی همگام‌سازی خودکار همراه با شارژ باتری بیشتر

غیرفعال کردن ویژگی همگام‌سازی خودکار همراه با شارژ باتری بیشتر
این ویژگی اطلاعات دستگاه شما را با حساب هایتان همگان سازی میکند . پیشنهاد میکنم که این گزینه رو هفته ای یک بار فعال و بعد از هم گام سازی خاموش کنید . به قسمت تنظیمات دستگاه بروید > حساب ها یا Account  را پیدا و انتخاب کنید > ایکون سه نقطه بالا سمت راست کلیک کنید و غیر فعال کنید این ویژگی را .

اگر این روش ها رو انجام دادید و بعد از چند وقت فرقی نکرد پیشنهاد میکنم دستگاه خود را از طریق آموزش Factory Reset (برگردون به تنظیمات اولیه) انجام دهید ، تا ماندگاری شارژ دستگاه شما افزایش یابد . به خاطر این بعد از چند وقت استفاده از دستگاه اندرویدی  نرم افزار یا بد افزار های هستن
که به صورت خودکار نصب میشوند و باعث مصرف شارژ باتری میشوند .

 

امیدوارم این پست برای شما مفید باشه ، ممنون میشیم نظرتون رو درباره شارژ باتری برامون کامنت بزارید  .

تبلیغات

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *