تبلیغات

رای قاضی پرونده SEC علیه ریپل

sec

رای قاضی پرونده SEC علیه ریپل

 

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، ریپل لبز (Ripple Labs) در ۱۳ جولای در دادگاه منطقه‌ای نیویورک به پیروزی دست یافت و قاضی آنالیسا تورس (Analisa Torres) در پرونده‌ای که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در سال ۲۰۲۰ مطرح شده بود، تا حدی به نفع این شرکت رای دادبر اساس اسناد دادگاه، قاضی تورس حکم اختصاری خود را به نفع شرکت ریپل لبز صادر کرده و گفته که توکن XRP تنها در معاملات برنامه‌‌ریزی شده در صرافی‌های دارایی دیجیتال به عنوان اوراق بهادار شناخته نمی‌شودقیمت XRP در عرض چند دقیقه پس از انتشار این خبر به شدت افزایش یافت.

این پرونده از دسامبر ۲۰۲۰ یعنی وقتی که SEC از ریپل و دو تن از مدیران اجرایی آن به اتهام ارائه اوراق بهادار ثبت نشده‌ شکایت کرد، در جریان بوده استبا وجود کسب این پیروزی، چندین وکیل نسبت به آرامش خاطر زودهنگام مردم هشدار داده‌اند و تأکید کردند که این حکم جزئی است و نمی‌تواند معیار مناسبی برای سایر پرونده‌ها باشدعلاوه بر این، SEC ممکن است برای این حکم دخواست تجدید نظر بدهد که می‌تواند منجر به تغییر شرایط توسط یک دادگاه عالی‌ مرتبه شود.

XRP پس از پیروزی جزئی ریپل در مقابل SEC، به چهارمین ارز دیجیتال بزرگ بازار تبدیل شد

XRP در این هفته پس از پیروزی جزئی ریپل در برابر SEC به چهارمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر مارکت کپ تبدیل شده استقیمت XRP پس از این تصمیم تا ۹۸٪ افزایش یافت و طبق داده‌های TradingView تا ۰/۹۳ دلار رشد کرد.

در همین حین، مارکت کپ آن در جهشی چشمگیری به ۴۶/۱ میلیارد دلار رسیداین عدد بالاترین سطح مارکت کپ سالانه‌ای بوده که این ارز دیجیتال به دست می‌آورداین حکم همچنین باعث لیست مجدد XRP در صرافی‌های مستقر در آمریکا از جمله کوین بیس (Coinbase)، کراکن (Kraken) و iTrustCapital شده که این توکن را برای معامله در این پلتفرم‌ها در دسترس قرار می‌دهد.

شبکه سلسیوس ۴/۷ میلیارد دلار جریمه و مدیر عامل آن به اتهام کلاهبرداری کیفری دستگیر شد.

مقامات آمریکایی اعلام کردند که علیه مدیر عامل سابق شرکت وام‌دهنده ارزهای دیجیتال ورشکسته سلسیوس (Celsius)، الکس ماشینسکی (Alex Mashinsky)، به خاطر تقلب در اوراق بهادار، تقلب در کالاها و فعالیت متقلبانه الکترونیکی بین ایالتی اقدامات قضایی آغاز شده استرونی کوهنپاوان (Roni Cohen-Pavon)، رئیس سابق امور مالی و ماشینسکی نیز به جرم توطئه، تقلب در اوراق بهادار، دستکاری بازار و فعالیت متقلبانه الکترونیکی در خصوص تلاش برای تحریف قیمت توکن سلسیوس مورد تحقیق قرار گرفته‌اند.

همچنین بخوانید  راهنمای سفر به بندرعباس و جزایر جنوب

مقامات ماشینسکی را به عنوان بخشی از این کیفرخواست با هفت اتهام بازداشت کرده‌اندبه موازات آن، کمیسیون معاملات آتی کالا نیز شکایتی را علیه سلسیوس تنظیم، و این شرکت را ۴/۷ میلیارد دلار جریمه کرده استاین رگولاتور ادعا می‌کند که بنیانگذاران سلسیوس، این پلتفرم را به عنوان “محلی امن” برای سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال به کاربران معرفی کرده بودند، در حالی که همین افراد بیش از ۴ میلیارد دلار از دارایی‌های مشتریان را اختلاص کردندبه دلیل اتهامات مشابه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیز از این شرکت شکایت کرده استدر حالی که سلسیوس با تنظیم‌کنندگان همکاری می‌کند، اما ماشینسکی درباره فریب مشتریان و بالا بردن ارزش توکن CEL اظهار بی‌گناهی کرده است.

اولین ETF اسپات بیت کوین در اروپا پس از یک سال تأخیر، حالا به سال ۲۰۲۳ چشم دوخته است.

اولین صندوق قابل معامله (ETF) اسپات بیت کوین اروپا پس از تأخیر یک ساله، در اواخر امسال به بازار عرضه خواهد شداین ETF بیت کوین توسط شرکت Jacobi Asset Management مستقر در لندن ساخته شده و در ابتدا قرار بود در ماه جولای ۲۰۲۲ معرفی شود، اما به دلیل شرایط بازار به تأخیر افتاد.

ین شرکت مدیریت دارایی در حال حاضر شاهد تغییراتی در تقاضای بازار در مقایسه با سال ۲۰۲۲ بوده استهفته گذشته در آرژانتین نیز تحولی رخ داد و این کشور از اولین قرارداد آتی بیت کوین خود رونمایی کردطبق گفته پلتفرم معاملاتی Matba Rofex، این اولین قرارداد آتی بیت کوین در آمریکای لاتین است.

کاهش تعداد کارمندان بایننس به ۱۰۰۰ نفر رسید

گفته می‌شود که بایننس در هفته‌های اخیر صدها کارمند خود را از کار برکنار کرده استبه گفته کارمندان سابق، تعدیل نیرو این شرکت به صورت جهانی بوده و کارکنان خدمات مشتریان، به‌ویژه در هند، شدیداً تحت تأثیر قرار گرفته‌اندبا احتساب نیروهای کار تعدیل شده در هفته گذشته، حالا بیش از ۱۰۰۰ نفر از کارمندان این صرافی شغل خود را از دست داده‌اند.

پیش از این تحولات، تعداد کارمندان جهانی بایننس ۸۰۰۰ نفر تخمین زده می‌شداین سازماندهی مجدد می‌تواند بیش از یک سوم از کارکنان بایننس را در بر بگیرداین صرافی رمزارزی در تاریخ ۳۱ می ۲۰۲۱ از کاهش ۲۰ درصدی تعداد کارمندان خود خبر داد و مدعی شد که این اقدام در بحبوحه سرکوب ایالات متحده آمریکا نشانگر کاهش منابع نیست، بلکه در راستای تخصیص مجدد منابع صورت می‌گیردبراساس گزارشات، بزرگ‌ترین چالش بایننس تحقیقات مداوم در مورد فعالیت‌ها و مدیران اجرایی این صرافی توسط دادستانی آمریکاست.

همچنین بخوانید  نحوه تهیه شماره مجازی چین و ژاپن

برندگان و بازندگان

در پایان هفته گذشته، بیت کوین با قیمت ۳۰،۲۲۷ دلار، اتریوم با قیمت ۱۹۲۳ دلار و ریپل با قیمت ۰/۷۲ دلار معامله می‌شدطبق اطلاعات موجود در CoinMarketCap، مارکت کپ کلی ارزهای دیجیتال به ۱/۲۱ تریلیون دلار می‌رسد.

 

پرونده SEC

در بین ۱۰۰ ارز دیجیتال بزرگ بازار، سه آلت کوینی که بیشترین رشد را در هفته گذشته داشتند عبارتند ازریپل (XRP) با ۵۴/۲۰ درصد، استلار (XLM) با ۳۷/۸۸ درصد و سینتتیکس (SNX) با ۳۱/۹۲ درصد.

سه آلت کوینی بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند نیز عبارتند ازای کش (XEC) با ۲۱/۸۲– درصد، بیت کوین اس وی (BSV) با ۱۶/۷۵– درصد و میکر (MKR) با ۷/۸۷– درصد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *