تبلیغات

تبلیغات

2 قدم اساسی برای مکانیزه کردن فروشگاه

sanikala

امروزه تغییرات زیادی در کسب و کارها بوجود آمده، که یکی از مهم ترین آنها مکانیزه و اتوماسیون شدن فروشگاه و رستوران ها هست. نکته مثبتی که این تغییرات بوجود آورده افزایش راندمان کاری و سرعت پردازش سفارشات مشتریان است. که علاوه بر ثبت دقیق ورود و خروجی های اجناس مغازه باعث رضایت مشتریان در روند پردازش سفارشاتشان است. در این میان صاحبان و مدیران کسب و کارهای زیادی هستند که تمایل به مکانیزه کردن فروشگاه یا رستوران خود هستند. اما هر ازگاهی بدلیل مشاوره و راهنمایی های غلطی که از سوی افراد کم تجربه در این حوزه، در اختیار مدیران کسب و کار قرار میگیرد که علاوه بر اینکه هم نتوانسته سرعت پردازش و راندمان کاری را بالا ببرد. برعکس باعث نارضایتی مشتریان و مدیران مجموعه گردیده است. در ادامه مطلب در خصوص تجهیزات و مواردی صحبت خواهیم کرد که نیاز اولیه و اساسی یک فروشگاه برای مکانیزه شدن است.

مکانیزه کردن فروشگاه

 

خرید نرم افزار اتوماسیون فروشگاهی و رستورانی :

اولین قدمی که لازم است برای مکانیزه کردن یک فروشگاه یا رستوران برداریم. انتخاب و خرید یک نرم افزار مالی و حسابداری مخصوص فروشگاهی یا رستورانی است. اما در این میان انتخاب بهترین نرم افزار فروشگاهی شاید برای صاحبان یا مدیران یک مجموعه سخت و دشوار باشد. بهترین راه حل در این موارد دریافت مشاوره از یک شرکت و مجموعه پرتجربه میباشد. 

انواع نرم افزار های فروشگاهی و رستورانی :

شرکت و مجموعه های زیادی در بازار ایران هستند. که در زمینه تولید و مشاوره نرم افزار های فروشگاهی فعالیت دارند. شرکت هایی از جمله محک، سپیدار، هلو، باران، پاراسای و … همانطور که اشاره کردیم بهترین و دقیقترین راه حل برای انتخاب و خرید نرم افزار مالی و حسابداری فروشگاهی یا رستورانی مشاوره با کارشناسان باتجربه و بررسی نیاز های مجموعه خود در بین نرم افزار های مالی باشید که بتواند تمامی نیاز های کاری شما را برطرف نماید.

خرید تجهیزات مکانیزه سخت افزاری :

تجهیزات مختلفی با برندهای های متنوعی در بازار ایران موجود هستند. این نوع تجهیزات نیز قبل از خرید نیاز به مشاوره و راهنمایی دقیق دارند. تجهیزاتی از جمله فیش پرینتر، لیبل زن، صندوق فروشگاهی، بارکدخوان و … که در ادامه در خصوص هرکدام توضیحاتی را ارائه میدهیم.

مکانیزه کردن فروشگاه

 

فیش پرینتر حرارتی :

در انتخاب و خرید دستگاه فیش پرینتر باید به نکاتی از جمله عرض چاپ، دقت چاپ، سرعت چاپ و درگاه های ارتباطی آن دقت شود. دستگاهی رو انتخاب کنید که عرض چاپ آن 8 سانت و دقت چاپ آن 203dpi همچنین سرعت چاپ آن 230 میلیمتر در ثانیه باشد. و یکی دیگر از موارد مهم درگاه های ارتباطی دستگاه است. که حتما باید پورت های USBو LAN را داشته باشد.

همچنین بخوانید  هر آنچه باید از صرافی ارز دیجیتال BingX بدانید

بارکدخوان (بارکد اسکنر) :

دستگاه های بارکدخوان یکی از نیاز های اصلی کسب و کارهای فروشگاهی است. بارکدخوان ها را میتوان در چهار بخش دسته بندی و فیلتر کرد: بارکدخوان های تک بعدی، دو بعدی و بارکدخوان های باسیم و بیسیم که که کدام کارایی مختلفی در هرصنف را دارد. از بارکدخوان های تک بعدی میتوان در فروشگاه هایی از جمله سوپرمارکت، کتابفروشی، قطعات موبایل و … استفاده کرد. در انتخاب و خرید دستگاه بارکدخوان نیز نیاز به راهنمایی و مشاوره است. که پیشنهاد ما تماس با کارشناسان مجموعه سنین کالا است.

صندوق فروشگاهی :

صندوق فروشگاهی (پوزبانک) یک سیستم کامپیوتری با قطعات صنعتی مقاوم در برابر حرارت است. که نرم افزار فروشگاهی ما روی این دستگاه نصب و راه اندازی میشود. چندین مورد در انتخاب و خرید صندوق فروشگاهی باید مورد بررسی قرار گیرد. که میتوان به مواردی از جمله قدرت سخت افزاری، نمایشگر لمسی آن اشاره کرد.

سخن آخر :

در این مقاله سعی کردیم 4 تا از تجهیزات اصلی مورد نیاز کسب و کار فروشگاهی و رستورانی را مورد بررسی قرار دهیم. تا در انتخاب و خرید این تجهیزات بتوانید انتخاب و دقیقی داشته باشید. تجهیزات دیگری نیز هستند که میتوان براساس نیاز و کاربرد آنها را تهیه کرد.  که فروشگاهی اینترنتی سنین کالا تمامی موارد و تجهیزات گفته شده را با بهترین قیمت عرضه مینماید.

 

مکانیزه کردن فروشگاه

مرکز خرید تجهیزات مکانیزه فروشگاهی و رستورانی:

سنین کالا یکی از قدیمیترین و باتجربه ترین مجموعه های فروش تجهیزات فروشگاهی و رستوران است. که با سالها تجربه میتواند در این زمینه بهترین مشاور برای خرید و راه اندازی تجهیزات در کنار شما باشد. جهت خرید تجهیزات فروشگاهی و رستورانی میتوانید به سایت اینترنتی https://saninkala.ir مراجعه نمایید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *