تبلیغات

تبلیغات

نحوه تعمیر برنامه ها در ویندوز 10 و 11

How-to-repair-programs-in-Windows-10-and-11

در مواقعی که یک نرم افزار رفتار های عجیب و غریبی از خود بروز می دهد، می تواند بسیار کسل کننده باشد. در اکثر موارد، با راه اندازی مجدد برنامه این مشکل به طور کامل در رایانه شما حل خواهد شد. با این حال، اگر این راه کار برای شما مفید نبود، ممکن است نیاز به تعمیر برنامه داشته باشید.

چندین راه کار برای تعمیر برنامه های ویندوزی وجود دارد که می توانید از آنها در ویندوزهای 10 و 11 استفاده کنید. به عنوان مثال، هم برنامه تنظیمات و هم ابزار کنترل پنل ویندوز می توانند این ویژگی را در رایانه شما اعمال کنند. در این مقاله سعی کرده ایم به هردوی انها اشاره داشته باشیم. با ما در ادامه همراه باشید.

نحوه تعمیر برنامه ها با استفاده از ابزار تنظیمات

تنظیمات ویندوز 11

برنامه تنظیمات در ویندوز به شما امکان می دهد تا تمامی برنامه ها و ابزار ها در یک مکان مدیریت کنید. می توانید مجوز برنامه ها، کنترل ابزار های پیشفرض، تعمیر یا راه اندازی مجدد برنامه، و بسیاری از دیگر کارهای دیگر را تنها با استفاده از ابزار Settings اعمال کنید.

برای تعمیر برنامه ها در ویندوز 11 می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • تنظیمات ویندوز را با کلیک بر روی نماد Start و سپس Settings اجرا کنید.
 • از پنل سمت چپ به مسیر Apps > Installed apps بروید.
 • صفحه را به پایین اسکرول کرده تا برنامه مورد نظر خود را پیدا کنید.
 • بر روی نماد “سه نقطه” کلیک کرده و سپس از منوی زمینه گزینه Advanced options را انتخاب کنید.
 • صفحه را به پایین اسکرول کرده و سپس بر روی گزینه Repair کلیک کنید.

اکنون ویندوز به صورت خودکار برنامه مورد نظر شما را تعمیر می کند. پس از اتمام فرایند، نماد تیک در کنار دکمه Repair نمایش داده می شود.

تنظیمات ویندوز 10

مراحل تعمیر برنامه در ویندوز 10 تفاوت چندانی ندارد. با این حال، در ادامه مقاله می توانید این موارد را مورد بررسی قرار دهید:

 • با استفاده از کلید های ترکیبی Win + I تنظیمات ویندوز را باز کنید.
 • بر روی گزینه Apps کلیک کنید.
 • اکنون در برگه Apps and features برنامه ای که نیاز به تعمیر دارد را جستجو کنید.
 • بر روی گزینه Advanced options کلیک کنید.
 • در نهایت گزینه Repair را انتخاب کنید.

می توانید از برنامه تنظیمات برای تعمیر برنامه هایی Windows Store و ابزار هایی که به طور پیشفرض در ویندوز نصب شده اند استفاده کنید. با این حال، اگر پس از تعمیر برنامه همچنان با مشکل رو به رو بودید، می بایست از همان منو برنامه مورد نظر خود را بازنشانی کنید.

همچنین بخوانید  آیا لینوکس نسبت به ویندوز با سرعت بیشتری فایل ها را انتقال می دهد؟

توجه: ممکن است گزینه Repair و Reset برای تمامی برنامه ها فعال نباشد. از این رو، تنها گزینه شما برای رفع این مشکل حذف و نصب مجدد برنامه است.

نحوه تعمیر برنامه ها با استفاده از ابزار کنترل پنل

حذف برنامه ها در ویندوز

یکی دیگر از روش های تعمیر برنامه ها در ویندوز، استفاده از ابزار Control Panel است. کنترل پنل یکی از ابزار های جدایی ناپذیر ویندوز بوده است. به گونه ای که در نسخه 3 ویندوز نیز از این ابزار استفاده شده است. این ابزار، می تواند به شما به حذف برنامه ها، مدیریت حساب کاربری و تعمیرات انواع مشکلات مربوط به سیستم کمک کند. از این رو، اگر در در تعمیر برنامهای با استفاده از ابزار تنظیمات مشکل دارید، می توانید از کنترل پنل برای حل مشکل خود استفاده کنید.

برای تعمیر برنامه ها با استفاده از ابزار کنترل پنل می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در نوار جستجوی ویندوز عبارت Control Panel را تایپ کرده و سپس اولین گزینه را انتخاب کنید.
 • از نوار کشویی View by گزینه Large Icons را انتخاب کنید.
 • برای مشاهده لیستی از برنامه های خود بر روی گزینه Programs and Features کلیک کنید.
 • در نهایت برنامه ای که احتیاج به تعمیر دارد را انتخاب و سپس در نوار بالایی بر روی گزینه Repair را کلیک کنید. اگر گزینه Repair در دسترس نیست، می توانید به جای آن بر روی گزینه Change را انتخاب کنید.

در نهایت دستور العمل های روی صفحه را دنبال کرده تا عملیات تعمیر کامل شود. اگر همچنان با این مشکل رو به رو بودید، توصیه می کنیم نرم افزار را حذف و نصب مجدد کنید.

تعمیر اپلیکیشن در ویندوز

موارد اشاره شده در مقاله تمامی خطاها و مشکلات به وجود آمده در برنامه ها را به طور کامل رفع می کند. با این حال، اگر شما همچنان با این مشکل رو به رو بودید، توصیه آخر ما به شما نصب مجدد ویندوز است زیرا باعث می شود مواردی را که باعث به وجود آمدن چنین مشکلی در رایانه شما می شود را حل کند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *