تبلیغات

تبلیغات

تأثیر موقعیت سرور به ارتباط با مقصد

pingtime

برای افرادی که اطلاعات فنی زیادی در مورد ساختار شبکه و شناخت دقیقی از نیاز خود در زمان تهیه یک سرور مجازی ندارند همیشه جای سوال است که سرور را از کدام کشور انتخاب کنند؟

این علامت سوال همیش باعث هدر رفتن پول و عدم دریافت پاسخ مناسب نسبت به نیاز واقعی آنها می باشد.

در این مقاله به صورت دقیق به شما نکاتی آموزش خواهیم داد که با یادگیری آن بتوانید بهترین موقعیت مکانی را برای میزبانی فعالیت خودتان انتخاب کنید.

بررسی نوع نیاز به سرور مجازی

اول باید به صورت واقعی و دقیق مشخص شود که دلیل تهیه این سرویس چیست؟ و به سوالات زیر در ذهن خودتان پاسخ دهید تا مرحله اول تعیین موقعیت سرور انجام دهیم.

  1. آیا من کاربری دارم که به اطلاعات سرور باید با سرعت بالا دسترسی داشته باشد؟
  2. موقعیت عمده کاربران اگر وجود دارند در کدام کشور هستند؟
  3. آیا ماشین مجازی من باید اطلاعاتی را از یک وب سایت و یا سرور دیگر دریافت کند؟
  4. اگر پاسخ سوال سوم مثبت است موقعیت سرور مقصد کدام کشور است؟
  5. آیا چند میلی ثانیه تفاوت برای من در انجام کار حیاتی است؟

انتخاب لوکیشن مناسب سرور

موقعیت مناسب برای سرور مجازی که سوال اول را مثبت ارزیابی کرده و نیز در سوال دوم موقعیت عمده کاربران را ایران اعلام کرده است بدون شک باید سرور ایران برای کار خود استفاده کنند، و یا اگر کاربران در اروپا حضور دارند باید یک سرور از کشورهای اروپایی تهیه کنند.

شما باید همیشه در نظر داشته باشید کمترین زمان تاخیر برای بارگذاری و پاسخ دهی به کاربران را از سرور ایجاد کنید.

خوب اگر نیاز ما در گزینه سوم بود و باید از یک وب سایت دیگر بازدید یا استفاده کنیم در سرور، به صورتی که همیشه نیاز داریم با سرعت بالا و سریع اطلاعات به آن وب سایت ارسال و دریافت کنید. برای مثال اگر شما یک فعال حوضه فارکس هستید و با بروکر آلپاری کار می کنید باید نزدیکترین سرویس به یکی از نودهای شبکه این بروکر تهیه کنید.

این بروکر در انگلستان، روسیه و هلند دارای نود (سرور) فعال می باشد که شما میتوانید در یکی از این کشورها انتخاب کنید.

باید بررسی کنید که پینگ سرور شما تا نود آلپاری چند میلی ثانیه می باشد به این دلیل که رسیدن به کمترین زمان در معاملات فارکس که توسط متاتریدر با سرعت بالا توسط اکسپرت ها انجام می شود اهمیت دارد.

برای مثال ما مدت زمان تاخیر در پاسخ دهی یا “پینگ تایم” سرور مجازی هلند را تا سرور آلپاری هلند برای شما بررسی کرده ایم که حداقل پینگ 0.89 میلی ثانیه و متوسط آن در 50 عدد تست 0.96 میلی ثانیه می باشد یعنی کمتر از 1 میلی ثانیه است.

پینگ سرور هلند به آلپاری
پینگ تایم سرور هلند به نود آلپاری

 بنابراین نتیجه میگیریم که با یک پینگ تایم ساده می توانیم موقعیت سرور از نظر ارتباط با یک سرور و یا وب سایت دیگر بررسی کنیم و نیاز خودمان در جواب به سوال سوم و چهارم برطرف کنیم.

چطور متوجه این مورد بشویم که چند میلی ثانیه در کار من تاثیر زیادی دارد یا خیر؟

ببینید دنیا به سرعت در حال رفتن به سمت سریعتر بودن و جلوگیری از اتلاف وقت می باشد پس در نظر بگیرید که اگر یک وب سایت دارید با شرایط برابر با دیگر رقبا یکی از شروط بررسی رتبه شما توسط گوگل سرعت بارگذاری سریعتر برای کاربر می باشد.

یا اینکه شما یک معامله گر حرفه ای هستید و یک اکسپرت عالی برای معاملات سریع دارید ولی پینگ شما تا بروکر آلپاری 50 میلی ثانیه می باشد به نظر شما ممکن نیست این تاخیر شما برای ثبت سفارش خرید یا فروش منجر به عدم سود و یا زیان شما شود؟

حتما که بله تاثیر دارد پس حداقل زمان و کیفیت ارتباط خودتان با کاربران و یا مقصد مورد نظر حتما در نظر داشته باشد.

منبع : وبلاگ دیاکو وب

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *