تبلیغات

تبلیغات

طراحی و تولید انواع پلاک و چاپ فلزات در ایران

flez1

چاپ فلزات به سبب ویژگی های مختلف، در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از فلزات به تهیه و تولید محصولات و ابزارآلات محدود نمی‌شود. مقاومت و درخشندگی فلزات در حوزه تبلیغات و پلاک سازی نیز بسیار حائز اهمیت است. تابلوهای ورودی ساختمان ها، تابلوهای سر در دفاتر، تابلوهای راهنما در ادارات و بیمارستان ها، تابلوهای تبلیغاتی و حتی تابلوهای تزئینی با بهره گیری از چاپ فلزات تهیه و تولید می‌شوند.

چاپ فلزات در ایران

 

این هنر جدید در صنایع غذایی و تبلیغات بسیار با اهمیت است. ورقه های آلومینیومی، استیل، برنج و گالوانیزه در ابعاد و اندازه های مختلف در رنگهای متنوع و دلخواه طی پروسه ی چاپ، مورد استفاده قرار می‌گیرند. ماندگاری و کیفیت چاپ روی فلزات با چاپ روی کاغذ قابل مقایسه نیست.

اگر در اطراف خود نگاه کنید وسایل بسیاری را می بینید که از تکنیک چاپ فلزات برای ارائه طرح ها و یا هدف های دیگر استفاده کرده اند. نقش و نگارهایی که در اطرافتان می بینید که بر روی قطعات فلزی در ابعاد کوچک تا ابعاد بزرگ چاپ شده اند. با استفاده از تکنیک های قدیمی و تکنیک های جدید می توان عملیات چاپ را انجام داد.

طراحی و تولید انواع پلاک و چاپ فلزات

با استفاده از این تکنیک می توانید طرح خود را در ذهن مشتری حک کنید. این شیوه یکی از موثرترین و بهترین روشهای تبلیغ نیز می باشد که بازدهی بالایی دارد. راهای متفاوتی نیز برای چاپ انواع تصاویر گرافیکی وجود دارد که می توانید تصاویرتان را با بهترین کیفیت بر روی متریال مورد نظر چاپ کنید.

پلاک سازی چیست؟

صنعت حکاکی بر روی فلزات با روش های گوناگون به عنوان پلاک سازی شناخته می‌شود. پلاک ها قطعات فلزی در ابعاد و اندازه های مختلفی هستند که به منظور معرفی مکان به عنوان پلاک سر درب، معرفی مشخصات برخی وسایل و تجهیزات تحت عنوان نیم پلیت، نیم پلیت افراد و پلاک اتومبیل ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. کیفیت پلاک سازی به دو عامل جنس و کیفیت فلز مورد استفاده و روش طراحی و اجرای نقش پلاک، بستگی دارد. آلومینیوم، استیل و برنج از فلزات استاندارد مورد استفاده در صنعت ساخت پلاک می باشند که ویژگی های منحصر بفردی دارند. ساخت پلاک ها از دیرباز به روش اسید شویی یا اسید شور انجام می‌شود. اسید شویی مرسوم ترین و قدیمی ترین روش تولید پلاک های فلزی می باشد که با بهره گیری از محلول اسیدی و شابلون اجرا می‌شود. ورود تکنولوژی و دیجیتال به عرصه ی ساخت پلاک، موجب ابداع روش های نوین و تنوع در این حوزه شده است.                                                                                    ساخت انواع پلاک استیل، متنوع و درخشان

همچنین بخوانید  درخت ثروت در زندگی ام شکوفه داد

افزایش نیاز صنایع مختلف به تابلو و پلاک در زمینه های گوناگون سبب استفاده گسترده از ورقه های فلزی؛ آلومینیوم، استیل، برنج و مس شده است. فلز استیل با ویژگی های ساختاری منحصربفرد، مناسب ساخت انواع پلاک در اندازه و ابعاد دلخواه میباشد. پلاک ورودی و سر درب ساختمان ها، پلاک ورودی منازل، پلاک شهرداری، پلاک های تبلیغاتی، پلاک مشخصات و… از انواع پلاک استیل صنعت پلاک سازی می باشند. امروزه با بهره گیری از دستگاه ها و تجهیزات مخصوص، پلاک های خش دار، استنلس، استیل براق و استیل رنگی با خواص گوناگون طراحی می‌شوند.

چاپ فلزات در ایران

 

مارک آلومینیوم

یکی از بهترین و باکیفیت ترین متریال در صنعت مارک سازی، ورقه های آلومینیومی مورد استفاده در ساخت مارک آلومینیوم است. لیبل های آلومینیومی یکی از انواع مارک های مورد استفاده در صنعت می باشند که با بهره گیری از ورقه های آلومینیومی در طرح های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. با نگاهی به اطراف، متوجه وجود این مارک ها بر روی لباس، کفش و کیف، لوازم خانگی، لوازم و تجهیزات پزشکی، لوازم صنعتی، ابزارآلات مختلف، سررسید ها و… می‌شویم. مارک ها با اهداف تبلیغاتی، شناسایی و تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چاپ پلاک

چاپ پلاک از جمله روش های نوین در صنعت پلاک سازی می باشد. کیفیت در این کار با توجه به متریال و دستگاه های مورد استفاده متفاوت می باشد. پلاک های چاپ شده در موارد مختلفی برای تبلیغات و یا معرفی اماکن و یا تابلوهای راهنما از آن ها استفاده می شود که حاوی اطلاعات لازم جهت معرفی و یا تبلیغ محصول می باشند. در مکان های مختلفی از جمله شهرداری، سر در اتاق ها در ادارات و شرکت ها و ورودی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. این تابلوها دارای تنوع و کیفیت های متفاوتی می باشند.

انواع پلاک استیل

آلیاژ استیل از ترکیب نسبی فلز آهن، نیکل و کروم تهیه میشود.  تغییر درصد فلزهای تشکیل دهنده ی این آلیاژ، سبب تغییر خواص فیزیکی و شیمیایی ورقه های فلزی می‌گردد. ساختار پلاک استیل به کاربرد و محل استفاده از آن بستگی دارد. ساختار فیزیکی ورقه های استیل مورد استفاده در صنعت پلاک سازی به روش های گوناگون تغییر داده می‌شود. ورق استنلس استیل، ورق استیل براق، ورق  استیل خش دار و ورق استیل در رنگهای طلایی، نقره ای، دودی و مشکی، از انواع ورقه های مورد استفاده در ساخت پلاک می‌باشند.

مواد اولیه ساخت مارک ژله ای

مارک ژله ای همانگونه که از نامش پیداست ظاهری ژله ای و شفاف دارد. این مارک ها از یک بخش حاوی چاپ و یک لایه ی پوششی ساخته می‌شوند. رزین یا پلیمر پلی اورتان، ورقه pvc, ورقه متالایز و ورقه آلومینیومی، مواد اولیه تولید لیبل های ژله ای می باشند. رزین یا پلی اورتان، یک پلیمر شفاف با ساختار نرم و ژله ای است که روی مارک های کریستال قرار می‌گیرد. رزین مرغوب مورد استفاده در تولید مارک های مذکور، رزین ایتالیایی یا آلمانی است که از طریق شرکت های وارداتی، در اختیار تولیدکنندگان مارک ها ی کریستالی قرار می‌گیرد.

همچنین بخوانید  بهترین دوربین حرفه‌ای در سال 2022؛ کدام سیستم دوربین حرفه‌ای بهترین است؟

مارک ژله ای، همان مارک pvc است که طی مراحل مختلف، دچار تغییرات می‌شود و به عنوان لیبل ژله ای یا لیبل کریستالی نیز شناخته می‌شود. لیبل ژله ای حاوی یک لایه ی ژله ای یا رزینی بر روی پایه ی pvc است که ظاهری فانتزی به آن می بخشد. پایه ی لیبل ژله ای حاوی نماد شرکت، نام برند، شعار شرکت، لوگوی محصول یا برند و نام محصول می باشد. کیفیت لایه ی ژله ای سبب افزایش جذابیت لیبل تولید شده می‌گردد. پلی اورتان وارداتی  کشورهای آلمان و ایتالیا از کیفیت عالی برخوردار است که به عنوان رزین مرغوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. لیبل ژله ای طی مراحل زیر ساخته می‌شود.

چاپ فلزات در ایران

 

چاپ فلزات نادین مارک

•طراحی و تولید انواع مارکهای آلومینیومی (ساده و برجسته )

•طراحی و تولید انواع مارکهای اسید کاری (گود و برجسته )

•طراحی و تولید انواع مارکهای کریستالی (نرم و خشک )

•چاپ بر روی انواع برچسب و لیبل

•حکاکی بر روی انواع فلزات

بازار مصرف مارک سازی و ساخت پلاک طیف وسیعی از صنایع و مشاغل گوناگون را در بر می‌گیرد، ازجمله موارد زیر را می‌توان نام برد:

پلاک بخاری، پلاک کولر، پلاک تابلو برق، پلاک آسانسور، پلاک کانتینر و کانکس، پلاک آبگرمکن، پلاک یخچال فروشگاهی، پلاک چراغ‌های روشنایی، پلاک ادوات کشاورزی، پلاک صنایع پزشکی، پلاک صنایع پمپ سازی، پلاک قرقره کابل، پلاک درب و کرکره، پلاک شماره اموال در صنایع مختلف، پلاک هشدار، پلاک کدپستی، پلاک کمپرسور، مارک پلی استر مبلمان

چاپ فلزات نادین مارک تولید کننده از جنس فلزات استیل ، آلومینیوم و برنج می باشد.

صنایع مختلف ، تولید کنندگان و سازندگان تجهیزات نیاز به وسیله ای دارند تا بتوانند اطلاعات مربوط به دستگاه های خود را بر روی آن درج نمایند و همینطور مارک و برند تجاری سازنده را معرفی نمایند ، لذا استفاده از مارک و پلاک فلزی امری معمول در این زمینه است.با توجه به پیشرفت در صنعت چاپ فلزات امروزه می توان چاپ بدون محدودیت در تعداد رنگ و کیفیت بالا را اجرا نمود و همینطور با استفاده از خاصیت شکل پذیری فلزات می توان از تکنیک برجسته سازی نیز استفاده نمود که تاثیر بسزایی در زیبایی پلاک و مارک های ساخته شده دارد.

لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید و جهت آشنایی بیشتر می توانید نمونه های چاپ شده توسط نادین مارک را در قسمت نمونه کارها مشاهده نمایید.

آدرس و تلفن تماس : بازار آهن شادآباد-بلوار بهاران 1-بلوک 30-پلاک 3

تلفن ثابت : 02166321555

تلفن همراه : 09123670288

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *