تبلیغات

تبلیغات

چگونه چند مانیتور را در ویندوز 10 تنظیم کنیم ؟

Rearrange-Multiple-Monitors-on-Windows-10

اگر ویندوز 10 را روی چند مانیتور اجرا می کنید ، مهم است که به سیستم عامل ها اطلاع دهید که چطور در فضای فیزیکی چیده شوند تا به درستی کار کنند. در ادامه نحوه انجام این کار آورده شده است ، با تک تیپ همراه باشید.

نحوه تغییر نمایش مانیتور ها در ویندوز 10

برای تنظیم ترتیب مانیتور خود ، باید به صفحه تنظیمات نمایش ویندوز بروید. برای دسترسی سریع به آن ، بر روی دسکتاپ ویندوز 10 کلیک راست کرده و گزینه [ تنظیمات نمایش یا Display settings ] را انتخاب کنید.

همچنین می توانید با فشار دادن Windows + i برنامه تنظیمات را باز کنید. به بخش [ سیستم یا System ] و گزینه [ نمایش یا Display ] بروید.

نحوه تغییر نمایش مانیتور ها در ویندوز 10

اگر بیش از یک مانیتور داشته باشید ، نمایش تصویری از مانیتورها را به عنوان مستطیل با شماره در داخل آنها مشاهده خواهید کرد. این نمودار ساده نشانگر جهت گیری مانیتورهای شما هنگام کار با ویندوز است. برای تغییر آن ، باید نمودار را تغییر دهیم.

برای تغییر مجدد نمایشگر ، بر روی مستطیل آن کلیک کنید و جایی را که می خواهید در ارتباط با دیگر مانیتورهایی که به آنها وصل شده اید بکشید.

نحوه تغییر مانیتور ها در ویندوز 10

اگر نمایشگرهای شما دارای وضوح متفاوتی باشند ، مستطیل ها در اندازه های مختلفی قرار می گیرند. تراز کردن دو صفحه نمایش بسیار مفید است تا مکان نما موس و پنجره های که می کشید همانطور که انتظار دارید بین آنها حرکت کند. برای این کار کافی است یکی از جعبه های مانیتور را کلیک کرده و بکشید تا طرف های بالا یا تغییر کنند.

نحوه تغییر نمایش مانیتور ها در ویندوز 10

در سناریوی مثال بالا ، صفحه نمایش 2 اکنون در سمت چپ Display 1 است . اگر به لبه سمت چپ Display 1 برسید ، نشانگر ماوس یا همان پنجره ای که می کشید در لبه سمت راست Display 2 ظاهر می شود.

بیشتر بدانید :

چگونه رزولوشن ویندوز 10 را تغییر دهیم؟

نحوه تغییر مانیتور اصلی در ویندوز 10

در ویندوز 10 ، “مانیتور اصلی” یا “نمایشگر اصلی” مانیتوری است که به طور پیش فرض ویندوز و برنامه های جدید در آن باز می شوند. شما می توانید نمایشگر اصلی را از همان تنظیمات ویندوز بخش [ سیستم یا System ] و گزینه [Display screen] پیدا کنید.

در تنظیمات Display ، روی مستطیل نمایانگر مانیتوری که می خواهید مانیتور اصلی را در تنظیمات Display تعیین کنید ، کلیک کنید. ویندوز کادر نمایشگر مانیتور انتخاب شده را برجسته می کند.

نحوه تغییر مانیتور اصلی در ویندوز 10

در صفحه تنظیمات به پایین صفحه بروید و بخش [Multiple Displays] را پیدا کنید. کادر کنار [Make This My Main Display] را علامت بزنید.

همچنین بخوانید  اموزش بالا بردن سرعت آیپد - افزایش عملکرد آیپد

اگر کادر تأیید شده از قبل وجود دارد ، به این معنی است که مانیتوری که انتخاب کرده اید در حال حاضر مانیتور اصلی است.

نحوه تغییر مانیتور اصلی در ویندوز 10

اگر می خواهید صفحه اصلی را تغییر دهید ، ابتدا با کلیک روی مستطیل آن ، مانیتور دیگری را در تنظیمات Display انتخاب کنید. به پایین بروید ، سپس کادر [ Make This My Main Display ] را برای آن مانیتور انتخاب کنید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *