چگونه مایکروسافت اج را از ویندوز 10 ، 8 و 7 حذف کنیم؟

ما به شما نشان دادیم چگونه مرورگر مایکروسافت اج را نصب کنید. اگرچه این مرورگر بسیار بهتر از نسخه قبلی است ، ممکن است برای شما مناسب نباشد. خبر خوب این است که ، بر خلاف نسخه قبلی ، شما می توانید آن را مانند هر برنامه دیگر حذف کنید.

در ادامه نحوه انجام حذف مرورگر مایکروسافت اج در ویندوز 10 آماده شده است.

حذف مایکروسافت اج از ویندوز 10

اگر مرور مایکروسافت اج را قبلاً نصب کرده باشید ، یک روش برای حذف آن نیز آماده کرده ایم . ابتدا به تنظیمات ویندوز بروید ، و سپس بخش [ برنامه ها یا Apps ] را انتخاب کنید.

سپس به قسمت [ برنامه ها و ویژگی ها یا Apps & features ] بروید و بر روی برنامه Microsoft Edge (یا نسخه ای که می خواهید از آن خلاص شوید) کلیک کنید. اکنون بر روی دکمه [ Uninstall ] کلیک کنید. یک پنجره دوم نمایش خواهد داد که در آن مجدداً روی دکمه [ Uninstall ] کلیک کنید .

اگر مطمئن هستید که می خواهید آن مایکروسافت اج را حذف کنید ، بار سوم از شما خواسته می شود روی حذف کلیک کنید. توجه داشته باشید که در اینجا می توانید کادر [ همچنین پاک کردن اطلاعات جستجو یا Also clear your browsing data ] را علامت بزنید.

اگر فکر می کنید بعداً دوباره اج را نصب خواهید کرد ، تیک این گزینه را انتخاب نکنید. به این ترتیب شما در حال مرور داده ها نیازی به تنظیم مجدد کامل ندارید.

این همه چیز برای حذف کردن مایکروسافت اج است. فقط چند کلیک با موس برای حذف مایکروسافت اج کافیست. پس از حذف آن ، به صفحه ای هدایت می شوید که می گوید چرا آن را حذف کرده اید. اگر می خواهید می توانید این مورد را پر کنید.

نحوه حذف مایکروسافت اج از ویندوز 7

برای پاک کردن مایکرو سافت اج جدید از ویندوز 7 مراحل زیر را دنبال کنید .

  • ابتدا در منوی استارت ویندوز عبارت [program and features] را جستجو و انتخاب کنید.
  • از پنجره باز شده دنبال مرورگر Microsft Edge باشید.
  • روی مرورگر کلیک راست کنید و گزینه [Uninstall] را انتخاب کنید.
  • در پنجره باز شده مجدد گزینه [Uninstall] را انتخاب کنید.

منتظر بمانید تا مرورگر حذف شود.

اگر از مایکروسافت اج خسته شده اید پیشنهاد میکنم مقاله بهترین مرورگر های اینترنت را مشاهده کنید .

بخاطر بسپارید که کاملاً متقابل است (برخلاف نسخه قبلی اج). این برنامه برای ویندوز 10 ، 8 ، 7 ، macOS ، اندروید و iOS موجود است. برای اطلاعات بیشتر در مورد ترفند های مرورگر جدید مایکروسافت اج، مقالات ترفندهای مایکروسافت اج را بررسی کنید.