تبلیغات

آیا مودم قدیمی شما هنوز به روزرسانی های امنیتی را دریافت می کند؟

update-your-old-router

محققان امنیتی Fortinet اخیراً در برخی از مودم های D-Link ، حفره های امنیتی را کشف کردند. بسیاری از این مودم ها هنوز بصورت آنلاین فروخته می شوند ، اما D-Link دیگر آنها را تولید نمی کند و به آنها پیغام نمی دهد. بنابراین چگونه می گویید مودم شما هنوز هم پشتیبانی می شود؟

چرا به روزرسانی های سیستم عامل مودم مهم هستند؟

به روز رسانی مودم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مودم بی سیم شما به طور کلی دستگاهی است که مستقیماً به اینترنت وصل می شود. این سیستم به عنوان یک فایروال عمل می کند و به لطف ترجمه آدرس شبکه (NAT) ، همه دستگاه های دیگر شما را از ترافیک ورودی محافظت می کند.

حفره های امنیتی در مودم ها می تواند منجر به آلوده شدن آنها توسط نرم افزارهای مخرب و پیوستن به یک بات نت شود. غیرفعال کردن دسترسی از راه دور به مودم شما یک نکته مهم امنیتی است، زیرا باعث می شود تا رابط کاربری مودم شما از اینترنت محافظت شود. با این وجود ، نصب آخرین به روزرسانی های امنیتی بسیار ضروری است.

متأسفانه ، بسیاری از مودم ها به طور خودکار به روزرسانی های امنیتی را نصب نمی کنند و به نصب به روزرسانی امنیتی دستی نیاز دارند. اگر مودم برنامه ای ارائه دهد ، می توانید آنها را از رابط وب مودم — یا برنامه تلفن همراه نصب کنید.


بیشتر بدانید :

آموزش نصب و راه اندازی مودم و روتر


چرا تولیدکنندگان مودم با بروزرسانی ها میانه خوبی ندارند؟

چرا تولیدکنندگان مودم با بروزرسانی ها میانه خوبی ندارند؟

هنگامی که یک حفره امنیتی یافت می شود – چه توسط محققان امنیتی و چه توسط جنایتکارانی که می خواهند مودم شما را آلوده کرده و آن را به بخشی از بات نت تبدیل کنند ، می خواهید مودم شما دارای به روزرسانی های امنیتی باشد. اما آنها همیشه در دسترس نیستند.

تولید کنندگان مجبور نیستند مودم ها را برای همیشه یا هر زمان خاص به روز کنند. بسیاری از تولید کنندگان مودم تعداد زیادی مدل مختلف مودم را تولید می کنند. هنگامی که یک سوراخ پیدا شد ، ممکن است تلاش زیادی صورت گیرد تا آن را در تمام مودم های مختلف ، که سیستم عامل های مختلف (نرم افزار) را اجرا می کنند ، بچسباند.

از همه بدتر ، بسیاری از تولید کنندگان مودم کمی با قیمت رقابت می کنند. اگر مردم در حال خرید ارزانترین مودم های ممکن هستند ، تولیدکننده مودم باید برای رقابت در بازار قیمت ها را کم کند. پشتیبانی طولانی مدت یک راه حل آسان است. از این گذشته ، چند نفر مودم را خریداری می کنند به این دلیل که سازنده قول به روزرسانی های امنیتی طولانی را داده است، یا از مودم اجتناب می کنند زیرا تولید کننده هیچ سیاست تعیین شده ای در مورد آن ندارد؟

همچنین بخوانید  هرآنچه از نمایشگاه MWC 2019 انتظار داریم ، رویداد جهانی موبایل 2019

چگونه بررسی کنیم که آیا مودم شما هنوز پشتیبانی می شود یا خیر؟

آیا مودم شما هنوز پشتیبانی می شود؟ تنها راه برای اطمینان این است که وب سایت سازنده مودم خود را بررسی کنید. اول ، نگاهی به مودم خود بیندازید و شماره سازنده و شماره مدل آن را یادداشت کنید تا بتوانید بررسی کنید که آیا در یک لیست نهایی ظاهر می‌شود یا خیر.

  • Apple : به نظر می رسد ایستگاه های پایه AirPort اپل با به روزرسانی های سیستم عامل پشتیبانی می شوند ، اگرچه این شرکت دیگر آنها را تولید نمی کند .
  • Asus : لیست محصولات پایان عمر را در وب سایت Asus مرور کنید. همانطور که وب سایت های رسمی آن را اعلام می کنند ، سیستم عامل روتر )”پس از پایان عمر”( به روز نمی شود.
  • Cisco : سیسکو انواع مختلفی از )پایان عمر و فروش نهایی( را در وب سایت خود ذکر کرده است.
  • D-Ling : با )لیست رسمی محصولات میراث( در وب سایت D-Link مشورت کنید. روترهای موجود در این لیست به روزرسانی های امنیتی را دریافت نمی کنند.
  • Netgear : به نظر نمی رسد که Netgear دارای لیست محصولات پایان عمر باشد – بله ، این بسیار بی معنی است. در اینجا یک )لیست شخص ثالث( وجود دارد که احتمالاً ناقص است.
  • Linksys : شرکت Linksys لیستی از محصولات منسوخ را ارائه می دهد .
  • Google : روترهای WiFi Google به روز هستند و همه با به روزرسانی پشتیبانی می شوند. با این حال ، به نظر می رسد گوگل از نگه داشتن لیست به روز شده در به روزرسانی های سیستم عامل در وب سایت خود (چشم پوشی)کرده است.
  • Synology : شرکت Synology یک وب سایت (وضعیت پشتیبانی محصول) را ارائه می دهد که دستگاه های آن را نشان می دهد و اینکه چه پشتیبانی را دریافت می کند.

بیشتر بدانید :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *