تبلیغات

تبلیغات

آموزش پیدا کردن و حذف بدافزارها با Windows Defender

232444

شرکت مایکروسافت مدتهاست که ابزاری به نام “Windows Defender Offline” را ارائه کرده است که افراد می توانند برای انجام اسکن بدافزار خارج از ویندوز به استفاده آنها بپردازند. با بروزرسانی سالگرد ویندوز 10 ، این ابزار با ویندوز همراه شده است و حتی ساده تر می توان آن را راه اندازی کرد. در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه استفاده از آن آشنا سازیم. البته اهمیتی ندارد کدام نسخه ویندوز 10 را نصب کردید .

 

اگر به نظر می رسد که بدافزار ها قابل حذف نیستند ، Windows Defender ممکن است شما را مجبور کند Windows Defender آفلاین را دریافت کرده و اجرا کنید. اما اگر نگران رایانه خود هستید که آلوده به بدافزار شده ، ارزش آن را دارد که اسکن آفلاین را با سطح ایمنی بالا Windows Defender Offline انجام دهند .

 

چرا اسکن آفلاین در Windows Defender بسیار مفید است

 

 

این ابزار به نام Windows Defender Offline شناخته می شود زیرا هنگامی که ویندوز به شبکه متصل نیست، این ابزار قابلیت اسکن دارد. به جای آن که تلاش کنید به اجرای داخلی ویندوز و اسکن رایانه خود بپردازید، در حالی که ویندوز در حال اجراست و بدافزار می تواند در پس زمینه اجرا شود، کامپیوتر شما را به یک محیط کاملا پاک دسکتاپی رو به رو کرده و مجدداً راه اندازی می شود و در محیط خارجی ویندوز اسکنی انجام می دهد.

 

از آنجایی که این برنامه در حالی که ویندوز بدون اتصال به شبکه اینترنت، اسکن می شود ، هیچ بدافزارهایی را در برنگرفته و سیستم شما آلوده به بدافزاری نخواهد شد. بنابراین می توان با خیالی آسوده تر اسکن آفلاین Windows Defender را انجام داد. برخی از ریشه های اصلی آن ممکن است در طول راه اندازی مجدد ویندوز پنهانی عمل کنند ، اما هنگام اجرای اسکن حتی خارج از ویندوز نیز قابل انجام است.

 

ممکن است برخی از بدافزارها در سطحی عمیق به ویندوز متصل می شوند که حتی با اجرا ویندوز نمی توان آن را حذف کرد ، اما اگر در خارج از سیستم عامل اسکن مستقل داشته باشید ، می توانید آن را حذف کنید. این ابزار در واقع یک دیسک بوت ضد ویروس است ، اما در ویندوز 10 ادغام شده و اجرای آن ساده تر هم گشته است .

 

آموزش پیدا وحذف بد افزار ها با استفاده از ویندوز دیفندر افلاین در ویندوز 10

 

با فرض اینکه به بروزرسانی سالگرد ارتقاء دادید ، می توانید این کار را با یک کلیک از درون ویندوز 10 هم انجام دهید. با این وجود اگر گزینه موردبحث را در برنامه دسکتاپی Windows Defender پیدا نکردید، برای انجام آن تنها کافیست به بخش تنظیمات سیستم عامل مورد اشاره رجوع کنید .

همچنین بخوانید  آموزش کامل و تصویری دسترسی به دامنه‌ های بلاکچین در مرورگر های ویندوز

 

همچنین با انجام دستورالعمل Settings > Update & Security > Windows Defender می توانید به بخش مورد اشاره مراجعه کنید. اسکرول داون کرده و روی گزینه Scan Offline زیر گزینه Windows Defender Offline کلیک داشته باشید.

 


بیشتر بدانید :

ویروس رات RAT چیست و چرا خطرناک است؟


 

پس از کلیک روی کلید موردنظر، کامپیوتر شما به صورت اتوماتیک مجددا راه اندازی خواهد شد. سپس شروع به اسکن دستگاه جهت یافتن بدافزار خواهد کرد. اسکن موردنظر ممکن است 15 دقیقه ای به طول بیانجامد و هنگامی که بدافزاری یافت می شود، از شما درخواست کرده تا آن را در Windows Defender Offline پاک کنید. هنگامی که بدافزاری یافت نمی شود، کامپیوتر به صورت خودکار باری دیگر روی ویندوز 10 بوت می شود.

 

آموزش پیدا کردن و حذف بد افزار ها با استفاده از ویندوز دیفندر افلاین در ویندوز 8 و 7

 

آموزش پیدا کردن بد افزار ها با استفاده از Windows Defender Offline در ویندوز 8 و 7.1

 

برای نسخه های قبلی ویندوز ، می توانید Windows Defender Offline را دانلود کنید و این کار تنها با یک درایو USB قابل انجام بوده و حتی از طریق ، سی دی یا دی وی دی هم می توانید آن را ذخیره کنید. ابزار Windows Defender Offline را روی رایانه شخصی بوت کنید. این کار عملکرد مشابه با ویژگی Windows Defender Offline در ویندوز 10 داشته، اما نیاز دارد تا شما رسانه قابل راه اندازی را ایجاد کرده و خودتان آن را بوت کنید.

 

مایکروسافت توصیه می کند رسانه های قابل راه اندازی را بر روی رایانه ای بدون ویروس و شناخته شده ایجاد کنید. اگر این نرم افزار در بک گراند کار کند ، می تواند در ایجاد رسانه مخربی باشد، بنابراین اگر نگران رایانه فعلی خود هستید ، از یک رایانه دیگر برای بارگیری Windows Defender آفلاین و ایجاد رسانه آن استفاده کنید.

 


پیشنهادی:

آیا گوشی های آیفون ویروسی می شوند و این امکان را دارند؟


 

به صفحه بارگیری Windows Defender Offline رفته، به پایین بروید و بسته به اینکه رایانه شما نسخه 32 یا 64 بیتی ویندوز را اجرا می کند ، نسخه 32 بیتی یا 64 بیتی را دانلود کنید.

 

آموزش پیدا کردن بد افزار ها با استفاده از Windows Defender Offline در ویندوز 8 و 7.1

 

پس از ایجاد درایو USB ، CD یا DVD ، باید آن را از رایانه فعلی خود حذف کرده و به رایانه مورد نظر برای اسکن ببرید. درایو USB یا دیسک را در رایانه دیگر وارد کرده و رایانه را مجدداً راه اندازی کنید.

 

پرونده بارگیری شده msstool64.exe یا msstool32.exe را اجرا کنید و از شما خواسته می شود رسانه نصب شده را در درایو USB ایجاد کنید ، یا آن را روی CD یا DVD رایت کنید. همچنین می توانید با استفاده از برنامه رایت دیسک خود ، یک ابزار ISO را برای ایجاد فایل ISO به کار گیرید که می توانید خودتان دیسکی را رایت کنید. این ابزار رسانه های Windows Defender Offline را ایجاد می کند که حاوی آخرین تعاریف ویروس است .

همچنین بخوانید  روش تشخیص گوشی های قاچاق و رجیستر شده (طرح رجیستری موبایل)

 


بیشتر بدانید :

چگونه امنیت گوشی هوشمند خود را در برابر هکرها و مزاحمان افزایش دهیم؟


 

اگر از درایو USB استفاده می کنید، درایو مجدداً بازسازی می شود و هرگونه اطلاعات در مورد آن پاک می شود. ابتدا از داده های مهم درایو نسخه پشتیبان تهیه کنید.

پس از ایجاد درایو USB ، CD یا DVD ، باید آن را از رایانه فعلی خود حذف کرده و در رایانه مورد نظر برای اسکن ببرید. درایو USB یا دیسک را در رایانه دیگر وارد کرده و رایانه را مجدداً راه اندازی کنید.

 

 

برای اجرای اسکن، از طریق درایو USB ، CD یا DVD عمل کنید. بسته به تنظیمات رایانه ، ممکن است بعد از راه اندازی مجدد آن ، به طور خودکار از رسانه بوت بهره گیرید، یا ممکن است شما مجبور شوید یک کلید را فشار دهید تا وارد منوی “دستگاه های بوت” شوید یا ترتیب بوت UEFI رایانه یا BIOS تغییر دهید.

 

پس از بوت شدن دستگاه ، یک ابزار Windows Defender را مشاهده خواهید کرد که به طور خودکار رایانه شما را اسکن کرده و بدافزار را حذف می کند. به طور کامل با Windows Defender Offline در ویندوز 10 کار می کند ، و همان رابط شما در Microsoft Security Essentials و Windows 7 و Windows Defender در ویندوز 8.1 است.

در نهایت با اتمام اسکن و انجام کار با ابزار ، می توانید رایانه خود را دوباره راه اندازی کنید و رسانه Defender Offline ویندوز را حذف کنید تا دوباره به ویندوز بوت شوید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *