تبلیغات

تفاوت سرعت نسل های اینترنت LTE و 4G و 5G

3G-4G-5G-Network

اگر علاقمنده به تکنولوژی و موبایل هستید ، در این مقاله تفاوت نسل های اینترنت LTE ، 4G و 5G را خواهید آموخت . این اصطلاحات به چه معنی است و چگونه می توان آنها را با یکدیگر مقایسه کرد ؟

 

بیایید همه این اصطلاحات LTE ، 4G و 5G را بررسی کنیم و تصمیم بگیریم کدام یک در الویت استفاده قرار دهید .

 

LTE چیست ?

 

LTE چیست ?

 

LTE توسط شرکت های شبکه به نام “4G LTE” نیز خوانده می شود . اما LTE به چه معنی است ؟ این یک ابتکار عمل برای نام طولانی این تکنولوژی است و پایه و اساس اتصالات 4G است .

 

تاریخچه تکنولوژی LTE

 

هنگامی که تکنولوژی 4G وارد بازار شد ، باید یک استاندارد وجود داشته باشد که سرعت واقعی 4G را تعیین کند . در نتیجه ، ITU-R  یا هیئت مدیره تنظیم اینترنت شبکه های موبایلی، برخی از قوانین اساسی را در مورد سرعت اتصال اینترنت 4G را وضع کرد. سرعت دانلود ها باید 100 مگابیت بر ثانیه در حال حرکت باشد و 1 گیگابیت بر ثانیه در زمان ثابت ، از نظر قانونی سرعت 4G در نظر گرفته می شدند .

 


پیشنهادی :

آیا سرعت وای فای تان کاهش پیدا کرده است؟ 7 روش جهت حل مشکل افت سرعت اینترنت


 

مشکل این بود که شرکت های مخابراتی نتوانستند به خواسته هایی که ITU-R در آن زمان تعیین کرده بودند ، دست یابند. تا زمانی که شرکت ها نتوانند سرعت واقعی 4G را ارائه دهند ، آنها نمی توانند از نظر قانونی شبکه خود را “4G” بنامند . درعوض LTE سریعتر از 3G بود اما به سرعت 4G نمی رسید.

 

تاریخچه تکنولوژی 4G LTE

 

اما اگر این واقعیت داشته باشد ، پس 4G LTE به چه معنی است؟ دلیل اینکه LTE موفق به کسب عنوان 4G شده است . ITU-R به مبارزات شرکت ها در تلاش برای دستیابی به سرعت 4G و مدت زمان انجام این روند اشاره کرد. به این ترتیب ، طبق گفته هیئت مدیره تنظیم اینترنت شبکه های موبایلی اگر شرکت های ارائه دهنده اینترنت بتواند ثابت کند سرعت اینترنت نسل جدید بالاتر از 3G است ، می توان یک شبکه سلولی را 4G نام گذاری کنند . LTE این کار را انجام داد ، و به این ترتیب با عنوان “4G LTE” شناخته شد.

 

سرانجام ، LTE با استفاده از فن آوری به نام LTE-A یا LTE+ خود را به سرعت تکنولوژی 4G می رساند. “A” در LTE-A به معنای advanced یا پیشرفته است و نشان دهنده قدم بعدی در فناوری LTE است.

 

منظور از تکنولوژی 4G چیست ؟

 

نام عجیب 4G از نام نسل قبل از آن آمده است . “G” مخفف Generation یا نسل است و “4G” بیانگر چگونگی این فناوری در نسل چهارم فناوری پهنای باند سلولی است . این تکنولوژی بعد از فناوری قبلی است که به آن گفته می شود 3G.

همچنین بخوانید  بررسی دلایل اوج‌گیری قیمت آهن‌آلات در سال 1401

 

اتصالات 4G مطابق با استانداردهای گفته شده در بالا 100 مگابیت بر ثانیه در هنگام حرکت ، و 1 گیگابیت بر ثانیه در هنگام ثابت است. اگر سرعت اینترنت سلولی کمتر از استاندارد گفته شده باشد 4G LTE نام گذاری می شود .

 

منظور از تکنولوژی 5G چیست ؟

 

همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، تکنولوژی 5G جانشین 4G است . فناوری 5G هنوز کاملا ارائه نشده است . این شرکت هنوز در مرحله توسعه است زیرا شرکت های تلفن همراه زیرساخت های لازم برای پشتیبانی از آن را تنظیم می کنند .

 

پس از ارائه شدن فناوری 5 جی ، دیگر دلیلی برای استفاده کردن از فناوری 4G وجود نخواهد داشت. هنگامی که صحبت از 5G در مقابل 4G LTE است .فناوری 5جی در مقابل فناوری  4G LTE با افزایش سرعت چشمگیری روبرو است و این افزایش سرعت برای دنیای اینترنت اشیاء (IoT) خصوصاً در مورد اتومبیل های هوشمند بسیار امیدوار کننده است ، زیرا 5G می تواند داده های بسیار بهتری از 4G را مدیریت کند .

 

مقایسه 4G LTE و 4G و 5G

 

مقایسه 4G LTE و 4G و 5G

 

بنابراین کدام فناوری سریع تر می باشد ؟ برای پاسخ به این سوال ، ما نباید به این حرف هایی که شرکت ها ارائه دهند اینترنت که می گویند “سرعت شبکه آنها Xگیگابیت است ” توجه کنیم . درعوض ، ما می توانیم با مراجعه به نرم افزارهای OpenSignal (یک شرکت تحلیلی موبایل ) شبکه های اینترنت تلفن همراه را از نظر سرعت و پنهای باند بررسی کنیم .

 

تفاوت سرعت 4G و 4G LTE

 

همانطور که در بالا صحبت کردیم ، برای ارائه فناوری 4G باید یک شبکه 100 مگابیت در ثانیه را تأمین کند . گزارش OpenSignal با عنوان “وضعیت تجربه شبکه تلفن همراه” با ارائه شدن اینترنت 5G انقلاب بزرگی به پا خواهد شد .

 

نمودار وجود دارد که میانگین سرعت دانلود برای کشور کره جنوبی با سرعت دانلود 50 مگابتیت در ثانیه در صدر قرار دارد. با این حال ، این هنوز به استاندارد 100 مگابیت در ثانیه نمی رسد .

 

کشورهای دیگر سرعت زیادی ندارند . به عنوان مثال ، ایالات متحده دارای سرعت دانلود متوسط 21.3 مگابیت بر ثانیه است. 35 کشور دیگر در محدوده 10 تا 20 مگابیت در ثانیه پیدا می کنند که پرجمعیت ترین گروه است .

 

تفاوت سرعت 5G و 4G LTE

 

OpenSignal همچنین در مورد حداکثر سرعت 5 جی در مقابل سرعت 4 جی گزارش کرده است. توجه داشته باشید که این آمار سریعترین سرعتی است که هر شبکه از نظر فیزیکی می تواند انتقال دهد . در گزارشی تحت عنوان “حداکثر سرعت دانلود 5G “در دنیای واقعی تا 2.7 برابر ، حداکثر سرعت کاربران 4G افزایش پیدا کرده است .

همچنین بخوانید  علت داغ شدن کمپرسور کولرگازی

 

 

 

OpenSignal می گوید که سرعت فناوری 4G LTE و 5G بسته به نوع کشور متفاوت می باشد . حداکثر سرعت 5G در ایالات متحده 2.7 برابر بیشترین سرعت 4G LTE بود ، در حالی که سرعت 5G در استرالیا در واقع کندتر از 4G آنها بود . به همین ترتیب ، هنگامی که 5G در سراسر جهان به گردش در می آید ، ممکن است سرعت های مختلفی در هر کشور مشاهده کنیم.

 

هرچند که این اعداد نمایشگر دقیق از میانگین تجربه کاربر نیستند. برای به دست آوردن اطلاعات قابل اعتماد در مورد سرعت 5G در حال حاضر ، ما باید به آزمایشات و مثال های موجود در دنیای واقعی بپردازیم . OpenSignal مطالعه ای را در کره جنوبی انجام داد ، که دارای حضور قدرتمند 5جی است.  آنها دریافتند که کاربران 5G کره جنوبی با سرعت متوسط دانلود ​​111.8 مگابیت در ثانیه شاهد سرعت متوسط ​​هستند که از سرعت 4G واقعی سریعتر است.

 

این سرعت افزایش قابل توجهی نسبت به کاربران تلفن های پرچمدار 4جی است که سرعت آنها 75.8 مگابایت در ثانیه بوده است. این بیشتر از تلفن های عمومی 4G است که سرعت 47.7 مگابیت در ثانیه را گزارش کرده اند ، است. با توجه به متوسط ​​گزارش سرعت کره جنوبی در اولین مطالعه 50 مگابیت در ثانیه ، به جرات می توان گفت اکثر کاربران دارای تلفن های 4G عمومی هستند. به این ترتیب ، اکثر کره جنوبی ها با افزایش 134 درصدی در سرعت های خود با فناوری 5G شاهد بودند.

 

مقایسه سرعت 4G LTE و 4G و 5G

 

میانگین سرعت تئوریمیانگین حداکثر سرعت دانلودمیانگین سرعت واقعی در واقعیت
4G LTE30 تا 60 مگابیت بر ثانیه100 مگابیت بر ثانیه2 تا 50 مگابیت بر ثانیه
4G100 مگابیت بر ثانیه1 گیگابیت بر ثانیهمشخص نشده
5G200 تا 1000 مگابیت بر ثانیه20 گیگابیت بر ثانیه111.8 مگابیت بر ثانیه

 

 

حداکثر سرعت 4G LTE با سرعت تقریبی 100 مگابیت در ثانیه دست پیدا کرده اند . سرعتی بیشتر از این 4G نام دارد. سرعت تئوری همان چیزی است که ارائه دهندگان 4G LTE ادعا می کنند . در صورت تست کردن سرعت اینترنت ، نرخی که مشاهده خواهید کرد در مقایسه با آنچه وعده داده شده است بسیار پایین است ، و هنوز رسیدن به آن سرعت های “واقعی 4G” هنوز فاصله زیادی است .

 

تعریف 4G یک شبکه است که 1 گیگابیت بر ثانیه را در حالی که کاربر در حالت ثابت است و 100 مگابیت در ثانیه در حال حرکت است ،

 

با این وجود ، عملکرد 5G با توجه به اینکه تکنولوژی جدیدی هست عملکرد بسیار خوبی دارد. حداکثر سرعتی که 5G از لحاظ تئوری می تواند ارائه کند 20 گیگابیت بر ثانیه  است . شرکت ها ادعا می کنند شما می توانید به سرعتی بین 200 مگابایت در ثانیه و 1 گیگابیت بر ثانیه بر روی شبکه های 5G خود دست یابید ، که در تست های سرعت قابل دستیابی است. با این حال ، شما این سرعت ها را فقط در یک سیستم منحصر به فرد در شهر با شهرهای کم جمعیت با تکنولوژی های جدید مشاهده خواهید کرد .

همچنین بخوانید  چگونه فورتنایت را در کامپیوتر با دسته بازی کنیم

 

در کشوری که 5G به طور گسترده تری پذیرفته شده است مانند کره جنوبی ، احتمالاً سرعت بیش از 100 مگابیت در ثانیه را خواهید دید. در حالی که برای استانداردهای 5G کمی آهسته است ، ما در نهایت ما در حال عبور از سرعتی هستیم که 4G سعی در دستیابی به آن داشت ، حتی در یک شبکه شلوغ.

 

آیا 4جی ارزش استفاده دارد ؟

 

اگر در حال حاضر از تلفن های 3G استفاده می کنید ، ممکن است به فکر ارتفاء به 4G باشید. ارتقاء به فناوری 4G فقط برای تبلیغ کردن نیست ، بلکه این ممکن است به زودی یک نیاز باشد! در حال حاضر برخی از ارائه دهندگان شبکه های بزرگ در حال حذف 3G هستند تا جایی برای معرفی فناوری 5 جی فراهم کنند . منطقی است ، زیرا تلفن های 4G اکنون محبوب ترین نوع موجود در بازار هستند.

 

اگر هنوز هم از 3G استفاده می کنید ،باید سرعت های 3G و 4G LTE + را با یکدیگر مقایسه کنید ، فقط باید به جدول OpenSignal نگاه کنیم. فناوری 3G دارای سرعت دانلود واقعی 8 مگابیت در ثانیه است ، در حالی که 4G LTE + با سرعت 11 برابری به سرعت 90 مگابیت در ثانیه افزایش می یابد.

 

آیا 5جی ارزش استفاده دارد ؟

 

در حالی که تلفن های 5G هنوز به صورت کلی در بازار عرضه نشده اند ، با گذشت زمان دستگاه های بیشتری با این فناوری عرضه می شوند . آیا ارزش تعویض موبایل 4G خود با گوشی 5G جدید را دارد؟

 

از نظر تئوری ، به نظر می رسد کمی زود است از فناوری 5G در دستگاه های هوشمند استفاده کنیم . نه تنها تلفن هایی که از آن پشتیبانی می کنند گران هستند ، اگر پول هاتون اضافی کرده بهتر است از فناوری 5جی استفاده کنید و هیجان زده شوید . در غیر این صورت ، بهتر است منتظر 5G باشید تا جایگاه محکمی در بازار و تلفن های 5G پیدا کند و قیمت کمتری برای این تکنولوژی پرداخت کنید.

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *