تبلیغات

تبلیغات

شازم Shazam اکنون آهنگ پخش شده از هدفون را تشخیص می دهد

Shazam-Now-Support-Microphone-Music-Identify

شازم در آخرین نسخه خود قابلیت تشخیص آهنگ با استفاده از هدفون و هندسفری را اضافه کرده است. این بعنی شازم بدون اینکه نیاز باشد عمل خاصی را انجام دهد هنگام گوش دادن به آهنگ با هدفون قابلیت شناسایی آن را دارد.

 

مقدمه ای از شازم

 

Shazam برنامه ای است که به شما این قابلیت را می دهد تا بتوانید اهنگی را با اجرای بخشی از آن بصورت کامل پیدا کنید. برای مثال در محل عمومی ، جشن عروسی و یا کافی شاپ هستید و از آهنگی که در حال پخش شدن است خوشتان آمده است ، حال می توانید با استفاده از اپلیکیشن شازم به راحتی نام آهنگ را پیدا کرده و اقدام به دانلود کردن کنید.

 

برای اینکار کافیست وارد Shazam شده و اجازه دهید تا برنامه چند ثانیه ای از آهنگ را گوش کرده تا آن را شناسایی کند. از این رو پیش از این باید هنگام شناسایی آهنگ ، نیاز به پخش آهنگ از اسپیکر گوشی داشتید یعنی اگر اهنگی در حال پخش بود باید هدفون را از گوشی خود جدا کرده که با نسخه جدید حالا با استفاده از هدفون هم می توانید آهنگ مورد نظر را شناسایی کنید.

 

نحوه شناسایی اهنگ همراه با هدفون در اپلکیشن Shazam

 

همانطور که گفته شد ، از این پس توسط هدفون ها هم می توانید آهنگ را با استفاده از شازم شناسایی کنید. این یعنی اگر در یک مکان عمومی مانند اتوبوس یا مترو هستید و در حال مشاهده کلیپ یا فیلمی باشید به راحتی می توانید با داشتن هدفون و شازم آهنگ مورد نظر را پیدا کنید.

 

کافیست برای شناسایی آهنگ در شازم هر برنامه ای که آهنگ مورد نظر در آن وجود داشته را باز کرده و شروع به پلی کردن کنید. شازم می تواند هر صدایی که در برنامه ها اجرا می شود را شناسایی کند. برای فعال سازی این ویژگی Pop Up Shazam را در قسمت Settings انتخاب کنید.

 

در حال حاضر این ویژگی در نسخه اندروید قابل دسترسی است. به دلیل اینکه سیستم عامل iOS دارای محدودیت های خاص خودش است در حال حاضر این ویژگی بر روی نسخه iOS عرضه نخواهد شد.

 

دانلود : Shazam (اندروید | آیفون)

 

آیا شازم (Shazam) بهترین اپلیکیشن شناسایی آهنگ است؟

 

ویژگی تشخیص آهنگ برای برنامه هایی مانند Spotify کاربردی نیست ، چرا که خود برنامه نام و مشخصات آهنگ را به نمایش می گذارد. بنابراین اگر آهنگی را برای مثال از پادکستی می شونید آنجاست که با استفاده از Shazam می توانید آهنگ مورد نظر را پیدا کنید.

همچنین بخوانید  شارژ بی سیم چگونه کار می کند ؟

 

شازم تنها آهنگی نیست که با استفاده از آن بتوانید آهنگ ها را شناسایی کنید. برای مثال از دیگر برنامه هایی که برای شناسایی آهنگ بکار می رود Musixmatch و SoundHound می باشد. هر یک از این برنامه با داشتن ویژگی های منحصر به فرد کاربرانی را به سمت خود جذب کرده اند. به همین دلیل شازم هم با داشتن قابلیت شناسایی آهنگ با استفاده از هدفون باعث می شود تا برخی کاربران نیز به سمت آن جذب شوند.

منبع :
MAKEUSEOF

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *