تبلیغات

تبلیغات

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت 30 سالگی وب و اینترنت

GoogleLogo-Changed

وب (WWW) یا کلمه ی World Wide Web امروز 30 ساله شد! در چنین روزی 30 سال پیش این تکنولوژی ابداع شد و ما همه روز در حال استفاده از آن هستیم. اما قبل از اینکه به تغییر لوگوی گوگل بپردازیم بیایید در ر ابطه با مفهوم وب و WWW صحبت کنیم.

وب یا WWW چیست؟

اول از همه باید بگوییم که کلمه ی وب با اینترنت یا نت کاملا متفاوت و ما نباید آن ها را شبیه به یکدیگر بشناسیم! بطور کلی اینترنت یک واسط بین دستگاه ها است که اجازه می دهد دستگاه ها در بستر اینترنت گشت و گذار کنند ، برای مثال این دستگاه ها می تواند شامل موبایل ، کامپیوتر ، یخچال ، تلویزیون و غیره باشد! هر دستگاهی که بتواند با اینترنت تعاملاتی داشته باشد به معنای این است که از اینترنت بهره مند است.

اما نکته ای که باید بدانید این است که وب یا WWW یک پروتکل است! این پروتکل باعث می شود تا شما بتوانید صفحاتی که در اینترنت ایجاد شده است را مشاهده کنید. تا به امروز استفاده از وب باعث شده است تا زندگی انسان ها نسبت به نسل های قبل کاملا متفاوت شده و نغییرات بزرگی در فرهنگ ، زندگی و صنعت های مختلف ایجاد شود.

تغییر لوگوی گوگل

امروزه نصف جهان و حتی شاید نصف بیشتری آنلاین اند! این پدیده باعث شده است تا افراد بتوانند در زمینه های مختلفی در بستر اینترنت فعالیت کنند. این پروتکل و برنامه بصورت رسمی در سال 1991 در جهان عرضه شد. ایده ی این برنامه توسط فردی به نام Tim Berners-Lee در سال 1989 به ثبت رسید.

تغییر لوگوی گوگل

اما برویم سر اصل مطلب ! همانطور که همیشه از گوگل انتظار می رود با رسیدن هر مناسبت گوگل لوگوی خود را تغییر می دهد و به نشان احترام به آن روز کل روز را با یک لوگوی جدید رونمایی می کند. این لوگو برای همه ی کاربران اینترنت قابل مشاهده بوده و کافیست با رفتن به سایت گوگل و یا سرچ کردن کلمه ی مورد نظر لوگوی گوگل را مشاهه کنید!

همچنین بخوانید  نکات مهمی از داستان زندگی پر فراز و نشیبِ نویسنده معروف لوییز هی

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *