تبلیغات

تبلیغات

آموزش غیرفعال کردن آپدیت خودکار آی او اس iOS گوشی های آیفون

iOS_Autoupdate_techtip

آپدیت و بروز بودن یک امر مهم است چرا که با بروز بودن باعث می شود آسیب های کمتری به گوشی ما برسد اما گاهی اوقات پیش می آید که افرادی پیدا می شوند بنا به دلایلی نخواهند آپدیت های آی او اس را سریع و زود نصب کنند و یا نمی خواهند بصورت خودکار هنگامی که به اینترنت متصل هستند شروع به دانلود آپدیت ها کند. همانطور که گفته شد برخی از کاربران ترجیح میدهند دیرتر گوشی خود را بروزرسانی کنند درحالیکه بعضی از کاربران هم هستند ترجیح می دهند بصورت اتوماتیک آپدیت ها دانلود و نصب شوند!

 

البته باید توجه داشته باشید که این ویژگی تنها در iOS 12 وجود دارد که با داشتن iOS 12 می توانید اقدام به غیرفعال کردن آپدیت خودکار آی او اس بکنید. خوشبختانه اپل بالاخره بعد از سال ها این ویژگی را به سیستم عامل خود اضافه کرده است که مطمعناً طرفداران زیادی را جذب خواهد کرد.

 

در گوشی هایی که iOS قبل از 12 را دارند هنگامی که گوشی به Wi-Fi متصل شود این آپدیت یعنی iOS 12 شروع به دانلود می شود که در پایان دانلود شما می بایست آن را نصب کنید. برای نصب آپدیت هیچ ضروریتی وجود ندارد اما به شما هشدار های زیادی را خواهد داد که مجبور می شوید آپدیت جدید را نصب کنید. اما حالا در iOS 12 شما می توانید از آپدیت خودکار آی او اس جلوگیری کنید و هرگاه که شما بخواهید اقدام به بروزرسانی سیستم عامل خود کنید.

 

غیرفعال کردن آپدیت خودکار آی او اس iOS

 

برای غیرفعال کردن آپدیت خودکار آی او اس مراحل زیر را انجام دهید :

 

1- وارد تنظیمات شده و به بخش “General” بروید.

 

آپدیت خودکار آی او اس

 

2- حالا “Software Update” را لمس کنید.

 

آپدیت خودکار آی او اس

 

3- خواهید دید که یک بخش با نام Automatic Updates ایجاد شده است ، وارد شوید و گزینه را Off کنید.

 

آپدیت خودکار آی او اس

 

با اینکار زمانی که نسخه ی جدید ارائه شود دیگر بصورت اتوماتیک دانلود نمی شود و ترافیک شما از بین نمی رود ، بلکه تنها راه دانلود شدن نسخه ی جدید این است که شما خودتان اقدام به دانلود کنید. با این حال اگر گوشی شما ضعیف باشد و با بروزرسانی نکردن عملکرد بهتری دارد ، باید بگوییم که این ویژگی برای شما ساخته شده است.

 

مزایا و معایب این قابلیت چیست؟

 

یکی از مزایایی که می شود نام برد این است که معمولا نسخه های جدید دارای باگ هایی هستند ، که با این ویژگی جدید و جلوگیری از آپدیت خودکار iOS شما می توانید امتیازی برای جلوتر بودن نسبت به بقیه داشته باشید چراکه ممکن است در یک نسخه ی جدید باگی وجود داشته باشد که گوشی شما را خراب کند. در هر بروزرسانی بدون شک باگ هایی وجود دارد که  خوشبختانه در هر نسخه ی بعدی از آن ها اپل باگ را برطرف می کند ، بنابراین بهتر است زمانی که یک نسخه مانند نسخه 11 (نسخه جاری) یا 12 که عرضه می شود سریعا آن را دریافت نکنیم ، باید صبر کنیم تا نسخه های بهبود یافته عرضه شود و به آن نسخه بروزرسانی کنیم.

همچنین بخوانید  مفهوم TDP در سی پی یو و پردازنده گرافیک

 

همانطور که گفته شد ممکن است این باگ ها شامل بخش امنیتی شود که به خودی خود مشکل ساز بزرگی است!! اما گاهی اوقات این آپدیت ها هم می تواند شامل رفع مشکل های امنیتی باشد که نصب آن ها توصیه می شود ، با این حال اگر ما بروزرسانی خودکار را غیرفعال کنیم دیگر نمی توانیم آن ها را سریعتر دریافت کنیم.

 

همچنین با وجود این ویژگی دیگر معلوم نیست چه کاربران نسخه ی جدید را دریافت کنند ، چرا که قبل از این 90% کاربران گفته شده نسخه ی جدید را نصب می کنند و این هم دلیلی است برای بروزرسانی خودکار و اجباری. اپل در تلاش است که روزانه بتواند کنترل کاربرانش را روی گوشی هایش بیشتر کند ، برای مثال در iOS 11 بخشی برای باتری ایجاد شد که توسط آن می توانید نموداری از باتری گوشی را ببینید اما حالا در iOS 12 که ویژگی خاموش کردن بروزرسانی خودکار اضافه شده است.

 

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *