تبلیغات

تبلیغات

آموزش جلوگیری از قفل شدن صفحه ی گوشی و وارد کردن رمز هنگام راه رفتن

Unlock-Phone-With-On-Body-Detection-Android

جلوگیری از قفل شدن صفحه ی گوشی

همه ی ما می دانیم که مراقبت از گوشی و اطلاعات خود کاری اجباری است که می توانیم با فعال کردن قفل صفحه و محافظت کردن از آن با گذاشن پسورد ، پین ، حسگر اثرانگشت از سرقت رفتن آن ها جلوگیری کنیم. بدون داشتن هیچ یک از روش های امنیتی بالای گفته شده باعث می شود هرکس که به گوشی شما دست بزند می تواند به بخش های مختلف گوشی شما از جلمه پیام ها ، عکس ها ، نرم افزار ها و یا صدا ها دست یابد.

چگونگی جلوگیری از قفل شدن صفحه ی گوشی ؟

استفاده از حسگر اثرانگشت یا تلاش کردن برای وارد پسورد یا پین گوشی برای استفاده یکی از ابزار های امنیتی به حساب می آید آما اگر شما در خانه باشید یک ابزار اضافی یا دردسر ساز خواهد بود یعنی شما برای هربار باز کردن می بایست بی دلیل رمز گوشی خود را بزنید تا بتوانید از آن استفاده کنید. حال در این بین اندروید بخشی را اضافه کرده است که نام آن “Smart Lock” ساخته شده است که توسطش می توانید هنگامی که شما در خانه هستید و یا گوشی شما متصل به یک دستگاه بلوتوثی باشد دیگر نمی خواهد هربار رمز گوشی خود را وارد کنید. امروز در این مقاله قصد داریم که آموزش دهیم چطور توسط این ویژگی هنگامی که گوشی شما دستتان است و راه می روید نیازی به وارد کردن رمز نباشد. با تِک تیپ همراه باشید.

آموزش جلوگیری از قفل شدن صفحه ی گوشی هنگام راه رفتن یا به دست گرفتن

1- وارد تنظیمات یا Settings شوید.

2- حالا وارد بخش “Security & Location” شوید و “Smart Lock” را انتخاب کنید.
نکته : در بعضی از گوشی ها با نام “Lock Screen & Security” می باشد.

جلوگیری از قفل شدن صفحه ی گوشی

3- از لیست باز شده گزینه ی “On-body detection” را لمس کنید.

4- تاگل را به روی روشن یا “On” ببرید.

جلوگیری از قفل شدن صفحه ی گوشی

5- در نهایت “Continue” را لمس کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

کار تمام است! حالا کافیست یکبار گوشی خود را باز کنید. با اینکار گوشی شما باز خواهد ماند ( یعنی درحال حاضر شما دیگر نیازی نیست دوباره رمزی را برای باز کردن گوشی خود وارد کنید تا زمانی که گوشی شما در حال تکان خوردن یا حرکت باشد ).

چه زمانی گوشی من از این حالت خارچ شده و قفل می شود؟

هنگامی که گوشی خود را روی یک سطح قرار دهید و تکانی نخورد ، از آن به بعد شما برای باز کردن گوشی خود باید رمزی را وارد کنید.

همچنین بخوانید  ویندوز LTSC چیست؟ ویندوز 10 Enterprise LTSC چه ویژگی هایی دارد؟

مشکلات جلوگیری از قفل شدن صفحه ی گوشی هنگام راه رفتن

توجه داشته باشید که با فعال کردن این ویژگی اگر شما در حال راه رفتن باشید و گوشی شما را سرقت کنند گوشی تا زمانی که در حال تکان خوردن باشد باز خواهد ماند و قفل نخواهد شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *