تبلیغات

تبلیغات

آموزش غیرفعال و خاموش کردن فیدبک لمسی در گوشی های آیفون

SystemHaptics

فیدبک لمسی یا Taptic Engine چیست؟

بطور کلی آیفون های 7 و 8 دکمه هوم فیزیکی ندارند. در عوض ، اپل سیستم جدیدی اضافه کرده است که با آن می توانید ویبره ها و فشار دادن دکمه را بیشتر حس کنید که به آن Taptic Engine یا موتور Taptic گفته می شود. هنگامی که شما دکمه هوم را لمس می کنید و یا می فشارید ، موتور Taptic یک ویبره ی کوچک (فیدبک لمسی) در گوشی ایجاد می کند. چرا که باعث می شود شما احساس کنید یک دکمه ی فیزیکی واقعی را فشار داده اید. با ما همراه باشید.

 

Haptic Engine در آیفون

موتور Taptic همچنین برای بخش های دیگر آیفون بکار برده شده است. هنگامی که از آیفون خود استفاده می کنید شاهد ویبره ها و لرزش های کوچکی خواهید بود که از قبیل کم و زیاد کردن ولوم یا تنظیم روشنایی ، خاموش و روشن کردن کلید ها (تاگل ها) در Setting برنامه ، انتخاب یک شماره یا تاریخ ، پایین کشیدن و رها کردن صفحه به منظور رفرش شدن برنامه مورد نظر برای دریافت پیام های جدید و بسیاری دیگر که یک لرزش کوچک در گوشی ایجاد می کنند تا شما احساس کنید یک گوشی زنده در دستان خود دارید. این لرزش ها فیدبک لمسی یا “Haptic Feedback” نام دارند. اگر این لرزش ها را دوست ندارید می توایند به راحتی آن ها را غیرفعال کنید.

به 2 نکته توجه کنید : این ویژگی فقط در گوشی های آیفون 7 و جدیدتر قرار دارد (لرزش ها) ، پس اگر از گوشی های قبل از 7 یعنی 6 و 6 اس استفاده می کنید چنین قابلیتی یعنی فیدبک لمسی یا لرزش در آن وجود ندارد. همچنین تنظیماتی مربوط به این بخش هم وجود ندارد. نکته دوم اینکه بعضی از برنامه ها دارای قابلیت لمس 3 بعدی یا 3D Touch هستند که لرزشی را ایجاد می کنند ، این لرزش ها در بخش فیدبک لمسی قرار نمی گیرند و نمی توانید آن ها را غیرفعال کنید. اما در این مقاله خواهیم گفت که چگونه بیشتر لرزش ها را غیرفعال کنید.

آموزش غیرفعال کردن فیدبک لمسی یا لرزش های گوشی در آیفون

  1. وارد “Settings” شوید.
  2. کمی به پایین رفته و “Sounds & Haptics” را لمس کنید.غیرفعال کردن فیدبک لمسی یا Haptic در آیفون
  3. در بخش باز شده کمی به پایین بروید.
  4. حالا کافیست “System Haptics” را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن فیدبک لمسی یا Haptic در آیفون

 

کار تمام است ! حالا باید ویبره ها و لرزش های کمتری را با غیرفعال کردن فیدبک لمسی احساس کنید.

همچنین بخوانید  چگونه در آیفون شماره را بلاک کنیم ؟

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *