آموزش

طریقه حذف اکانت تلگرام ؟ روش دیلیت اکانت تلگرام به همراه آموزش

دیگر نیازی به اکانت تلگرام خود ندارید و میخواهید دیلیت اکانت تلگرام انجام دهید اما نمی دانید چگونه اکانت تلگرام را حذف کنیم؟ نگران نباشید در ادامه با آموزش دیلیت اکانت تلگرام آشنا خواهید شد.

اگر شما یکی از میلیون ها نفری هستید که از برنامه پیام خصوصی تلگرام استفاده می کنید ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیلیت اکانت تلگرام خود با تک تیپ همراه باشید.

تلگرام ادعا می کند که اطلاعات پیام های ذخیره شده شما روی سرورهای تلگرام رمزگذاری شده اند و در صورت تمایل به بازیابی چت های قدیمی ، اطلاعات را حفظ می کنند. علاوه بر این ، در گذشته چندین مسئله با امنیت تلگرام وجود داشته است.

در سال 2017 هکرها از یک اشکال یونیکد در نرم افزار تلگرام سوءاستفاده کردند که به آنها امکان نصب ماینرهای کنترل از راه دور cryptocurrency و بدافزارها در سیستم های آسیب پذیر ویندوز را داد.

دیلیت اکانت نیتروگرام

نگرانی های امنیتی در مورد تلگرام هنوز وجود دارد که بسیاری از کارشناسان رمزگذاری از این سوال که چرا تلگرام از پروتکل رمزنگاری خانگی موسوم به MTProto استفاده می کند ، تعجب می کنند. تلگرام تأکید می کند که نرم افزار امن است ، اما با وجود پروتکل هایی که به راحتی در دسترس است ، که توسط متخصصان مستقل اثبات شده است ، چرا تلگرام تاکید دارد؟

در نتیجه ، در شماری از کشورها استفاده از تلگرام ممنوع شده است ، که از نزدیک در سایر کشورها مورد نظارت قرار می گیرند ، و حتی در اوایل سال 2018 هنگام کشف اشتراک محتوای نامناسب ، به طور خلاصه از اپ استور اپل حذف شد.

اگر نگران پروتکل ها و خط مشی های رمزگذاری غیرمعمول و شهرت بد برنامه پیام رسانی هستید ، در این مقاله نحوه حذف دائمی تلگرام به شما نشان داده می شود.

دیلیت اکانت تلگرام چیست؟

آیا می خواید روش دیلیت اکانت تلگرام را یاد بگیرید ؟ تلگرام از دسته شبکه های اجتماعی است که امروزه با توجه به ویژگی هایی که در اختیار کاربرانش قرار می دهد توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کند. این بطوری است که کاربرانش روز به روز در حال افزایش یافتن است.

اما از این رو شاید گاهی برایتان پیش آمده باشد که تلگرامتان بسیار شلوغ شده باشد یا فردی مزاحمت برای شما ایجاد کند و بخواهید اکانت خود را پاک کنید که در این پست روش کامل و تضمینی این کار را توضیح می دهیم و یا شاید هم ممکن است به انتخاب خودتان اقدام به دلیت اکانت تلگرام کنید.

نحوه دیلیت اکانت تلگرام

چند روش مختلف برای حذف اکانت تلگرام شما وجود دارد. باید قبل از دیلیت اکانت تلگرام بدانید که پس از حذف حساب کاربری خود ، آن را نمی توان برگردانید. چت ها ، لیست مخاطبین ، گروه ها و غیره شما به طور دائم حذف می شوند ، حتی اگر دوباره تلگرام را دانلود کنید.

 • حذف اکانت تلگرام به صورت خودکار
 • دیلیت اکانت تلگرام با لینک

حذف اکانت تلگرام با تنظیم حذف خودکار (روش اول)

حذف خودکار اکانت تلگرام یکی از ویژگی های امنیتی تلگرام است که ارائه می کند حساب پس از مدت معینی که غیرفعال باشد ، حذف خواهد شد. می توانید حذف خودکار اکانت تلگرام را برای مدت یک ماه قرار دهید ، که پس از گذشت یک ماه بدون فعالیت ، روند دیلیت اکانت تلگرام شما انجام شود ، مراحل زیر را انجام دهید:

 • تلگرام را در دستگاه خود باز کنید و به بخش [ تنظیمات یا Settings ] مراجعه کنید.
 • سپس روی گزینه [ حریم خصوصی و امنیت یا Privacy and Security ] کلیک کنید.
 • در این بخش به پایین بروید و گزینه [ حذف حساب من اگر من دور هستم یا Delete My Account if I’m Away For ] را به 1 ماه تغییر دهید.
 • اگر به مدت یک ماه از تلگرام استفاده نکنید ، پس از پایان دوره یک ماهه ، حساب کاربری شما به همراه تمام مکالمات و مخاطبین شما حذف می شود.

نحوه دیلیت اکانت تلگرام (روش دوم)

 • ابتدا صفحه دلیت اکانت تلگرام را باز کنید : لینک دیلیت اکانت تلگرام
 • شماره تلفن اکانت تلگرام خود را وارد کنید .
 • کد تأیید به حساب تلگرام شما ارسال می شود .
 • کد تأیید را وارد کنید .
 • روی گزینه ” Deactivate Account ” کلیک کنید.
 • در زیر گزینه Delete your Account روی گزینه انجام شد ” Done ” کلیک کنید .
 • گزینه بله ، حساب من را حذف کنید ” Yes, delete my account ” را انتخاب کنید .
 • حال دیلیت اکانت تلگرام شما با موفقیت انجام شد .

آموزش دیلیت اکانت تلگرام با عکس (توضیح کامل روش دوم)

چه از طریق تلفن هوشمند و چه از طریق مرورگر ، صفحه دیلیت اکانت تلگرام خود را باز کنید ، زیرا تلگرام اجازه حذف اکانت تلگرام از برنامه تلگرام را نمی دهد .برای حذف حساب تلگرام کاربری خود در مسنجر تلگرام به صورت زیر عمل کنید :

لینک دیلیت اکانت تلگرام

وقتی در صفحه دیلیت اکانت تلگرام هستید ، برای مدیریت برنامه ها با استفاده از API Telegram یا غیرفعال کردن حساب خود ، باید وارد حساب تلگرام خود شوید. فقط کافی است شماره تلفن خود را که در تلگرام ثبت شده است در کادر شماره تلفن شما ” Your Phone number ” با کد کشور خود وارد کنید ، برای مثال ، 98+ مربوط به ایران است .

بعد از وارد کردن شماره تلفن دکمه ” NEXT ” را بزنید .

هنگامی که دکمه NEXT را در مرحله فوق فشار دهید ، یک لینک تأیید دیلیت اکانت تلگرام به حساب تلگرام شما ارسال می شود . برای کپی کردن کد دریافت شده ، به منظور ورود ، برنامه تلگرام یا نسخه وب تلگرام خود را باز کنید.

فرض می کنیم کد را گرفتید و آن را نیز کپی کردید ، اکنون آن را در کادر تأیید کد که در صفحه دیلیت اکانت تلگرام آورده شده است وارد کنید .

ادامه دلیلت اکانت تلگرام

همانطور که در مرحله ی قبل اشاره کردیم، رمز عبور ارسال شده در مسنجر تلگرام خود را میبایست در کادر ” Confirmation code ” وارد کرده و سپس روی گزینه Sign in کلیک کنید ، و سپس گزینه ” Done ” را انتخاب کنید . در مرحله ی آخر یک پنجره برای شما باز خواهد شد که برای غیر فعال کردن اکانت تلگرام خود می بایست بر روی گزینه ” Yes delete my account ” کلیک کنید .

در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات حذف اکانت تلگرام ، با عکس مواجعه خواهید شد.

تلگرام یک پیام تأیید به شما می دهد که نشان می دهد اگر حساب خود را حذف کنید ، تمام گروه ها ، پیام ها و مخاطبین شما خارج از بازیابی حذف می شوند و این بدان معنی است که آنها دیگر برنخواهند گشت. اگر مطمئن هستید فقط بر روی دکمه ” Done ” کلیک کنید .

*نکته : اما پس از دلیت اکانت تلگرام شما به طور کامل ، پروفایل شما به صورت زیر برای دوستانتان نمایش خواهد داده شد و دیگر اثری از عکس و نام کاربری شما در تلگرام دوستانتان نخواهد بود. اما دقت داشته باشید، پیام هایی را که از قبل برای دوستان خود ارسال کرده اید، برای آن ها پاک نخواهد شد*

در صورتی که با مقاله دلیت اکانت تلگرام مشکل داشتید با پشتیبانی تک تیپ در تماس باشید .موفق باشید.

چرا باید دیلیت اکانت تلگرام انجام دهیم ؟

تلگرام کاملاً یک برنامه پیام رسانی خصوصی و ایمن است ، خصوصاً در مقایسه با محبوب ترین رقبای خود . در بیشتر موارد ، ما استفاده از آن را توصیه می کنیم. با این وجود ، هنوز دلایل چند دلیل وجود دارد که ممکن است شخصی بخواهد دیلت اکانت تلگرام انجام دهید :

 • تلگرام در گذشته مسائل امنیتی را تجربه کرده است ، از جمله حملات هکرها ، نشت و نقض ها . در سال 2017 ، هکرها از طریق تلگرام بدافزارها را به سیستم های ویندوز گسترش دادند . تلگرام همچنین گاهی اوقات فراپست داده می شود . این سازمان توسط سازمان هایی مانند Stiftung Warentest و کمیته حمایت از روزنامه نگاران ناامن تلقی شده است . تلگرام هنوز کاملاً ایمن است ، اما ممکن است کاربران بخواهند از سایر شبکه های اجتماعی مانند تیک تاک (آموزش ساخت اکانت تیک تاک) استفاده کنند .
 • کاربران در چت تلگرام می توانند نه تنها پیام های شخصی خود بلکه پیام های طرف مقابل را نیز بدون هیچ گونه اخطاری حذف کنند . این امر به کاربران تلگرام امکان کنترل کمتری در چت های خود را می دهد و می تواند مشکلاتی را ایجاد کند . شخصی که با او چت می کنید ممکن است با حذف پیام های شما ، محتوای چت را تغییر دهد .
 • تلگرام از یک پروتکل امنیتی پیام رسانی اختصاصی به نام MTProto استفاده می کند که امنیت و قابلیت اطمینان را ارائه می دهد . شمار رمزنگاری های بی شماری از آن انتقاد کرده اند که به اندازه کافی امن نیست ، نسخه منبع باز ارائه نشده است . کاربران ممکن است بخواهند یک برنامه پیام رسانی را با سلیقه خود طراحی کنند .
 • دیلیت اکانت تلگرام پیچیده است . در بالا روش دیلیت اکانت تلگرام را برای شما آماده کرده ایم .
 • با حذف اکانت تلگرام شما تمام لیست های تماس ، پیام ها ، گروه ها ، کانال ها را به طور کامل پاک می کند.
 • دلیت اکانت تلگرام قابل بازگشت نیست.
 • اگر بعدا دوباره در تلگرام ثبت نام کردید ، صاحب یک حساب جدید خواهید شد .

دیلیت اکانت نیتروگرام , دیلیت اکانت نیترو گرام , حذف اکانت نیتروگرام , دیلیت اکانت تلگرام نیتروگرام , حذف دیلیت اکانت نیتروگرام , دیلیت اکانت تلگرام , دلیت اکانت نیتروگرام , حذف اکانت تلگرام , دلیلت اکانت تلگرام

مهدی

از اینکه با ما همراه هستید ، صمیمانه متشکریم :)

معرفی بهترین مانیتور های خمیده 2024 – پیشنهاد 4 نمایشگر برتر برند های مطرح

در این مطلب از سایت تک تیپ قصد داریم تا بهترین مانیتور های خمیده 2024…

16 ساعت

سرویس Antimalware Service Executable چیست ؟ آیا باید آن را غیرفعال کرد؟

Antimalware Service Executable در واقع فرایندی است که در برنامه Task Manager ویندوز های 10 و…

2 روز

فروش و خدمات سرویس آیفون تصویری commax کره

شرکت آیفون تصویری commax از کره جنوبی با تکنولوژی بی نهایت مدرن و قطعاتی باکیفیت با…

2 روز

تفاوت پیام رسان Google Messages و Samsung Messages ، بهترین گزینه برای شما کدام است؟

در دنیای گوشی های هوشمند، انتخاب برنامه پیام رسان مناسب می تواند تجربه کاربری شما…

3 روز

بررسی سامسونگ گلکسی A55 : یک گوشی میان رده با عملکرد بالا

سامسونگ، بالاخره یکی از بهترین گوشی های میان رده خود را با نام گلکسی A55…

4 روز

مقایسه قفل برقی یوتاب با کاویان

امنیت محل سکونت همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی افراد بوده است. از طرفی با شلوغ‌تر…

4 روز